Ајакс какав фудбалски свез познаје, "петарда" уз гол и асистенцију Тадића

Фудбалери Ајакса победили су у гостима екипу Камбура резултатом 5:0 у мечу 20. кола холандског шампионата. Српски фудбалер Душан Тадић постигао је погодак и био асистент у победи "копљаника"
Ајакс какав фудбалски свез познаје, "петарда" уз гол и асистенцију ТадићаGetty © Dean Mouhtaropoulos

Ајак је напокон везао две добре утакмице у домаћем шампионату.

Након победе над Екселсиором од 4:1, тим из Амстердама је славио и над Камбуром са 5:0.

Капитен српске фудбалске репрезентације Душан Тадић постигао је гол за Ајакс и имао асистенцију, а замењен је у 73. минуту.

Тадић је 16. минуту донео вођство гостима, а на 2:0 повисио је Стивен Бергхуис у 36.

Бергхуис се поново уписао у стрелце у 64. минуту на асистенцију Тадића, а Брајан Броби је постигао два гола у 79. и 93. минуту.

Ајакс је тренутно трећепласирани тим на табели са 40 бодова, док је Камбур последњи са 12.

У наредном колу "копљаници" ће дочекати Валвајк.