Арсенал наставља поход на титулу: Пао и Кристал Палас

Фудбалери Арсенала настављају да пружају фантастичне партије
Арсенал наставља поход на титулу: Пао и Кристал ПаласGetty © Ryan Pierse / Staff

Овога пута изабраници Микела Артета победили су Кристал Палас резултатом 4:1 у утакмици 28.кола Премијер лиге Енглеске.

Екипу Арсенала је предводио фантастични Букајо Сага који је  постигао два гола и забележио асистенцију.

Млади фудбалер је најпре асистирао Мартинелију у 28. минуту, да би се потом и сам уписао у стрелце у 43. и 74. минуту. Стрелац за победничку екипу био је и Гранит Џака у 55. минуту.

Једини погодак за Кристал Палас постигао је Џими Шруф у 63. минуту.

Арсенал и после овог кола остаје први на табели са 69 бодова, осам више од Манчестер ситија који има меч мање. У наредном колу играју против Лидса.

Kристал Палас је на 12. месту, а ово им је био четврти пораз у низу. Прилику да прекину негативну серију имаће против Лестера који им долази у госте.