Влаховић обезбедио Србији бодове у братском дуелу у Подгорици

Фудбалска репрезентација Србије савладала је у Подгорици Црну Гору са 2:0 у утакмици другог кола квалификација за Европско првенство

Србија и Црна Гора су одиграле лош и не претерано занимљив меч у Подгорици, али је екипа Драгана Стојковића Пиксија остварила циљ и враћа се у Београд са нова три бода.

Сјајна атмосфера око стадиона под Горицом и на трибинама најавила је добру фудбалску представу, али се на зеленом терену подгоричког стадиона то није догодило.

Домаћин је агресивније ушао у меч и више исказивао жељу за нападом, док је екипа Србије имала великих проблема на средини терена.

Тешко су "Орлови" износили лопту, још теже организовали нападе, па у првих 45 минута није било превише узбуђења.

Црногорци су имали једну шансу преко Вукана Савићевића, који је покушао да искористи грешку Вање Милинковић-Савића и лобује га, али се високи голман Србије вратио на време и зауставио његов ударац.

Са друге стране, Србија је најбољу прилику имала преко Митровћа, који је сјајно урадио оно у чему је и најбољи – заградио се леђима, окренуо и добро шутирао, тик уз стативу.

Селектор Србије је направио две измене у наставку. У игру су ушли Андрија Живковић и Душан Влаховић, уместо Филипа Ђуричића и Ивана Илића.

Србија је кренула офанзивније, али је Црна Гора била ближа голу.

Како су "Орлови" кренули организованије у напад, Црна Гора је претила из контранапада.

Јоветић је једном изблокиран, а други пут му је Милинковић-Савић одлично одбранио ударац.

Како су напади домаћина били све опаснији, тако је уследио хладан туш.

Играо се 78. минут, Младеновић је прошао по страни, проиграо Влаховића, а нападач Јувентуса феноменално сачекао тренутак, напао ту лопту и сместио је прецизним ударцем у мрежу.

Судија Клемон Турпан је, након потврде из ВАР собе, показао на центар.

Црна Гора је до краја меча притискала свим силама, али је одбрана Србије одбила све нападе и сачувала гол предности.

У самој завршници, у последњим секундама сусрета, Србија је дошла до другог гола.

Живковић је проиграо Лукића, овај успео да дотури лопту Влаховићу, а нападач Јувентуса постиже нови гол и поставља коначан резултат.

27. мар 2023 • 22:40

Крај меча

Победа Србије у Подгорици.

90+2' ГОЛ! Још један гол Влаховића

Контранапад, Лукић је асистирао Влаховићу, а нападач Јувентуса постиже други гол на мечу.

90' Играће се још пет минута

Пет минута надокнаде.

78' ГОЛ! Србија води

Сјајно се убацио Влаховић, добио лопту од Младеновића и прецизним ударцем сместио лопту у мрежу.

57' Добра прилика за Јоветића

Стеван Јоветић је вукао лопту, лепо се наместио на ивици казненог простора и добро шутирао, али је Вања Милинковић-Савић добро реаговао и одбранио ударац некадашњег капитена Партизана.

51' Страховит ударац Крстовића

Вукао је Крстовић лопту, није могао сам па је опалио по лопти са дистанце, покрај гола.

48' Покушај Јоветића изблокиран

Контранапад Црне Горе, Јоветић се окренуо и шутирао али је изблокиран.

Корнер за Црну Гору.

46' Настављен је меч

Двострука измена у тиму Србије, Влаховић и Живковић су у игри уместо Илића и Ђуричића.

Крај првог дела игре

Без превише дешавања, без узбуђења и великих шанси.

Логично, без промене резултата.

45' Још два минута игре

Први део игре продужен је за 120 секунди.

29' Шанса за Митровића

Први озбиљан напад Србије. Грујић је додао до Митровића, савршено се заградио и окренуо нападач Фулама, а онда шутирао поред стативе.

25' Неповезана игра "Орлова"

Везни ред Србије се мучи од почетка меча - тешко се износи лопта, нема организованих напада, што Црна Гора покушава да искористи.

20' Огромна прилика за Савићевића

Вања Милинковић-Савић је дриблао, остао без лопте и без фаула, Савићевић је пробао да пошаље лопту у мрежу, али је високи голман Србије стигао да се врати и дође до лопте.

11' Вујачић прети после корнера

Игор Вујачић је пробао главом после корнера, али није био прецизан дефанзивац Партизана.

7' Много прекида, иницијатива Црне Горе

Домаћи тим покушава да нападне, много прекида и ситних фаулова на почетку меча.

1' Почео је меч!

Први напад има селекција Србије.

Аплауз за химну Србије

Химна Србије поздрављена аплаузом у Подгорици.

Голмани Србије су изашли на загревање

Састави тимова:

Црна Гора: Мијатовић, Томашевић, Савић, Вујачић, Вешовић, Савићевић, Шћекић, Хакшабановић, Марушић, Крстовић, Јоветић.

Србија: Вања Милинковић-Савић, Павловић, Гудељ, Миленковић, Младеновић, Грујић, Илић, Ђуричић, Сергеј Милинковић-Савић, Тадић, Митровић.

"Орлови" једва изашли из хотела

Бројни навијачи су се окупили исперед хотела како би поздравили репрезентативце Србије по поласку ка стадиону.

Навијачи Црне Горе на улицама:

РТ Балкан у Подгорици пред утакмицу: Утакмица високог ризика која то није

Утакмица је проглашена за меч високог ризика, али на улицама главног града Црне Горе се то не може осетити.

Крцат стадион под Горицом

Фудбалски савез Црне Горе саопштио је да су распродате све улазнице за меч са Србијом.

РТ Балкан у Подгорици: Шта чека Србију и чега се треба плашити?

У Подгорици се игра братски дерби, а о мечу фудбалских репрезентација Црне Горе и Србије, за РТ Балкан говорио је Дејан Панић, познати спортски новинар дневног листа "Дан" и дугогодишњи дописник београдског "Спортског журнала".

Стојковић: Дочекани смо у пријатељској атмосфери, али Селектор фудбалске репрезентациочекујем победу

Селектор фудбалске репрезентације Србије Драган Стојковић рекао је да, упркос пријатељској атмосфери у којој су он и његова екипа дочекани у Подгорици, очекује победу.

Какве су шансе Србије да се пласира на Европско првенство?

Фудбалска репрезентација Србије има 87 одсто шанси да се пласира на Европско првенство, објавила је агенција за спортску аналитику Грејснот Нилсен.

Филип Костић пропушта меч

Филип Костић неће играти против Црне Горе, јер се повредио на мечу са Литванијом у првом колу.

"Орлови" сјајно дочекани у Подгорици

Фудбалска репрезентација Србије слетела је у недељу у Подгорицу, где су одлично дочекани, пошто су одмах по слетању давали аутограме и сликали се са обожаваоцима.

Два међусобна дуела

Србија је против Црне Горе играла два пута - у Лиги Нација 2018. године.

"Орлови" су славили у оба меча, прво у Подгорици са 2:0, а потом у Београду са 2:1.

Србија и Црна Гора на врху табеле

Србија је на челу групе Г квалификација за Европско првенство, а Црна Гора је на другом месту.

Обе селекције имају по три бода после првог кола, али је Србија победила Литванију са 2:0, док је Црна Гора савладала Бугарску у гостима са 1:0.