Арсенал држи лидерско место, Жезус погодио након шест месеци

Фудбалери Арсенала савладали су на свом стадиону екипу Лидса са 4:1 у мечу 29. кола Премијер лиге
Арсенал држи лидерско место, Жезус погодио након шест месециGetty © Shaun Botterill

"Тобџије" настављају свој поход ка титули Премијер лиге, а нова препрека коју су савладали на том путу је екипа Лидса.

Арсенал је имао меч потпуно под контролом и на рутински начин је дошао до нова три бода.

Први пут после шест месеци и гола Тотенхему, Габријел Жезус поново је постигао погодак.

Играо се 35. минут када је судија доделио пенал лондонском тиму, а Жезусу је извођење пенала препустио Одегард.

Бразилац је био сигуран са беле тачке, чиме је донео Арсеналу предност са којом је отишао на полувреме.

Већ у другом минуту наставка меча, Мартинели је проиграо Вајта, који је постигао погодак и дуплирао предност "тобџија".

Арсеналова доминација наставила се у 55. минуту, када је Жезус поново постигао гол, овога пута на асистенцију Тросара.

Покушао је Лидс да учини завршницу занимљивијом, пошто је у 76. минуту Кристенсен смањио на 3:1.

Ипак, шест минута пре краја меча, Одегар је сјајно центрирао на другу стативу гола гостију, одакле је Џака главом затресао мрежу и поставио коначан резултат.

У осталим мечевима 29. кола Премијер лиге Борнмут је савладао Фулам са 2:1, Кристал Палас је истим резултатом био бољи од Лестера, Брајтон и Брентфорд одиграли су нерешено 3:3, а 1:1 је било на мечу Нотингема и Вулвса.