Сити дотукао Бајерн у Манчестеру, Интер сигурно победио Бенфику

Одигране су прве две утакмице четвртфинала Лиге шампиона
Сити дотукао Бајерн у Манчестеру, Интер сигурно победио БенфикуGetty © Shaun Botterill / Staff

Ако је судити по првим утакмицама четвртфинала Лиге шампиона, реванши за осам дана неће бити тако бурни и драматични.

Јер и Манчестер сити и Интер су успели да остваре сигурне тријумфе у мечевима против Бајерна и Бенфике.

Очекивао се спектакл на мечу Ситија и Бајерна, али је екипа Пепа Гвардиоле стигла до убедљивог тријумфа 3:0.

Прво је Родри донео предност у 28. минуту, а после одличног почетка Бавараца у другом делу меча, све се "распало" у њиховој игри.

Много грешака у одбрани су играчи Ситија казнили – прво Бернардо Силва, а онда и Ерлинг Холанд, па ће тако наредне седмице са три гола предности путовати у Минхен.

За то време, Интер је без много мука изашао на крај са Бенфиком. Након што су већ елиминисали Порто, ни њихов велики ривал није могао да заустави "неразуре".

Стрелци су били Николо Барела и Ромелу Лукаку, па ће Интер на свом терену имати сигурну предност пред реванш.

• 11. апр 2023 • 22:51

22:51

Крај - победе Манчестер ситија и Интера!

Чини се да реванши ових сусрета неће бити тако занимљиви. Манчестер сити је разбио Бајерн 3:0, док је Интер славио у Португалу против Бенфике 2:0.

Велика предност и за "грађане" и за "неразуре" пред реванше наредне среде.

• 22:45

82' - Интер води 2:0!

ВАР је прегледао снимак и пенал је на крају досуђен за Интер, а резервиста Ромелу Лукаку је прецизан са 11 метара и тако дуплира предност италијанског тима.

• 22:35

77' - Рапсодија Манчестер ситија, 3:0!

Бајерн је на конопцима! Још једна феноменална акција домаћих коју сада крунише Ерлинг Холанд за великих 3:0!

• 22:27

70' - Гооооол, 2:0 за Манчестер сити!

Дајот Упамекано иде из грешке у грешку, а после новог његовог кикса, Манчестер сити у року од пет секунди то кажњава. Стрелац је Бернардо Силва ударцем главом после центаршута Холанда са леве стране!

• 22:07

50' - Умало нови гол Ситија

Лоша реакција Упамекана, који је умало поклонио гол Манчестер ситију. Хаотичан напад на крају нису искористили ни Гундоган ни Холанд, много среће за Бајерн на крају када је Кимих изблокирао Норвежанина.

• 22:03

Почело је друго полувреме

Настављени су мечеви у Лисабону и Манчестеру.

• 21:47

Крај првог полувремена - 1:0 за Сити

Имао је Лирој Сане у финишу полувремена ударац за Бајерн са дистанце, али лопта одлази мало поред гола. Сити има предност после фантастичног гола Родрија у 28. минуту.

За то време, у Португалу без голова на утакмици Бенфика - Интер.

• 21:27

28'- Гоооол, Манчестер сити води 1:0!

Какав пројектил Родрија, Манчестер сити стиже до предности! Јан Зомер овде ништа није могао, шпански везиста успева да са 20 метара левом ногом матира Швајцарца. Прелепо, прелепо, прелепо!

• 21:26

26' - Мусијала у шанси, Дијаш спасилац

Ево и Бајерн је сада коначно био у шанси, лопта са леве стране стиже Мусијали, овај шутира, али феноменалан клизећи старт Рубена Дијаша блокира ударац. Да није било Португалца, то је лако могао да буде гол.

• 21:14

14' - Сити озбиљно запретио

Страшан пресинг домаћих фудбалера извршен је на последњу линију Бајерна. Тамо је Холанд напао голмана Зомера и покушао да му отме лопту приликом испуцавања. Успео је да јој промени правац, али недовољно и лопта одлази у аут.