Рукометашице Србије избориле пласман на Светско првенство

Рукометашице Србије пласирале су се на Светско првенство, пошто су и у реваншу плеј-офа, у Београду, убедљиво победиле Турску са 33:25
Рукометашице Србије избориле пласман на Светско првенство© Dusan Milenkovic/ATAImages

У првом мечу у Гиресуну наше девојке су такође убедљиво славиле – било је 33:24, па су пред домаћом публиком овериле пласман на Светско првенство.

Изабранице Уроша Брегара су мало спорије отвориле меч, па су Туркиње средином првог полувремена имале и два гола разлике.

Све се променило после тајм-аута који је узео селектор. Српкиње су заиграле много боље, за неколико минута стигле до преокрета, и касније само увећавале предност.

Јована Стоиљковић је била најефикаснија код Српкиња са седам погодака, Сања Радосављевић је постигла пет голова без промашаја из игре, Јелена Лавко је такође дала пет голова, док је четири лопте у мрежу Туркиња послала Тамара Радојевић.

Утакмицом одиграном на Бањици од дреса репрезентације опростиле су се Кристина Лишчевић, Јована Стоиљковић, Јелена Лавко, Кристина Граовац и Тамара Радојевић.

Светско првенство за рукометашице биће одржано од 29. новембра до 17. децембра у Норвешкој, Данској и Шведској.