Емеријева Астон Вила се поиграла са најбољом одбраном Премијер лиге

Фудбалери Астон Виле убедљиво су са 3:0 на свом стадиону савладали екипу Њукасла у мечу 31. кола Премијер лиге
Емеријева Астон Вила се поиграла са најбољом одбраном Премијер лигеGetty © Shaun Botterill

Чета Унаија Емерија наставља да пружа импресивне партије у Премијер лиги.

Отпор Астон Вили у Бирмингему није успео да пружи ни најбољи дефанзивни тим енглеског фудбала.

Њукасл је био екипа која је везала пет победа и која је до ове утакмице примила 21 гол у домаћем првенству.

Ипак, Астон Вила предвођена сјајним Олијем Воткинсом побринули су се да тај низ буде прекинут.

Већ у 11. минуту Воткинс је био асистент Ремзију, који је донео домаћину вођство.

До краја првог дела утакмице се резултат није мењао, али је Астон Вила у других 45 минута решила питање победника.

У 64. минуту је Воткинс погодио за 2:0, да би потом енглекси нападач у 83. минуту поново затресао мрежу гостију и тако поставио коначан резултат.

По наставку лиге након Светског првенства, ниједан фудбалер није имао учинак и допринос погодака и асистенција у Премијер лиги, као што је Оли Воткинс.

Задовољан његовом партијом био је и селектор Енглеске Герет Саутгејт, који је посматрао меч на "Вила парку".

Астон Вила дошла је до пете узастопне победе, чиме је дошла до 50. бода и шестог места на табели Премијер лиге, са три бода заостатка за Тотенхемом, који има меч мање.

Њукасл је трећи на табели, са 56 бодова.