Сити рутински са Лестером, незаустављиви Ерлинг граби ка рекорду

Фудбалери Манчестер ситија савладали су на свом стадиону екипу Лестера са 3:1 у мечу 31. кола Премијер лиге
Сити рутински са Лестером, незаустављиви Ерлинг граби ка рекордуGetty © Michael Regan

Екипа Пепа Гвардиоле одрадила је посао против Лестера и освојила сва три бода на "Етихаду".

Сити је већ у првом полувремену решио питање победника, па је у наставку могао да одмори носиоце игре.

Један од њих свакако је Ерлинг Холанд, који је понео епитет играча утакмице, постигавши два гола.

Сити је повео преко Стоунса већ у петом минуту меча.

У 13. минуту је Холанд био прецизан са беле тачке, а у 25. је Норвешки нападач други пут затресао мрежу.

Сити је са 3:0 отишао на полувреме, а у другом делу су "грађани" играли у знатно слабијем темпу и са много мање жеље да нападну гол ривала.

Лестер је то искористио и умало казнио такав приступ домаћина.

Гости су били бољи ривал у других 45 минута, али је недостајало мало среће и концентрације у завршници како би учинили меч занимљивим и неизвесним.

Ихеначо је у 75. минуту успео да смањи на 3:1, а до краја меча Летер је пропустио две велике прилике.

Једну је имао Медисон, који је избио потпуно сам пред голмана Едерсона, али је бразилски чувар мреже успео да одбрани његов ударац.

Другу круцијалну шансу, Лестер није искористио у самом финишу сусрета, у 90. минуту, када је Ихеначо погодио стативу.

Сити је дошао до битне победе у трци за прво место на табели, па тако Гвардиолин тим има само три бода заостатка за лидером, екипом Арсенала.

Поменути играч утакмице Ерлинг Холанд, стигао је до свог 32. гола у Премијер лиги ове сезоне, па му тако недостаје још само три поготка, како би оборио рекорд са највише голова у једној сезони у највишем рангу енглеског фудбала.

Што се тиче Лестера, они су остали на 25 бодова и претпоследњој позицији на табели, па ће у преосталих седам кола, морати грчевито да се боре како би остали у Премијер лиги и наредне сезоне.