Највећи тријумф СЦ Дербија у историји - изненадили Партизан у Београду

Кошаркаши Партизана поражени су у Београду од СЦ Дербија са 84:83 (22:17, 25:29, 21:21, 16:16) у првој утакмици четртфинала АБА регионалне лиге

Гости су боље отворили утакмицу и након три минута имали вођство од пет поена.

Партизан се мучио у нападу, из акција нису долазили поени, па је црногорски тим успео да одржи предност до краја четвртине.

У другој четвртини гости су заиграли још агресивније и вођство успели да увећају на 13 поена.

Црно-бели су се ипак преко Пантера и Ледеја вратили у утакмицу, а на паузу између два полувремена СЦ Дерби је отишао само са једним поеном предности.

Трећа четвртина је донела мало бржу игру обе екипе. Партизан није успевао да преузме вођство, пошто се играло кош за кош.

Последњу деоницу домаћи тим је отворио поенима Трифуновића који су осигурали преокрет његове екипе.

У самој завршници гости су успели да преокрену резултат у своју корист и поведу са једном поеном минут пре краја, па су дошли до сензационалног тријумфа у Београду.

Најбољи у победничком тиму били су Андрија Славковић са 22 поена и Флечер Меги са 16, док се у Партизану истакао Зек Ледеј са 20 поена.

Друга утакмица четвртфинала је на програму у четвртак у Подгорици од 19 часова.