Фирмино на опроштају сачувао теоретске шансе Ливерпулу за Лигу шампиона

Боби Фирмино одиграо је последњу утакмицу на "Енфилду" на којем је провео претходних осам година и сачувао наду свом тиму да може да се пласира у Лигу шампиона.
Фирмино на опроштају сачувао теоретске шансе Ливерпулу за Лигу шампионаGetty © Jan Kruger / Stringer

Фудбалери Ливерпула и Астон Виле одиграли су нерешено 1:1 у утакмици 37. кола енглеске Премијер лиге.

Изабраници Јиргена Клопа направили су корак уназад и готово извесно остали без пласмана у Лигу шампиона следеће сезоне, али им је теоретске шансе сачувао Боби Фирмино, голом на опроштају од домаћих навијача.

Ливерпул сада има 66 бодова, три мање и утакмицу више од Њукасла и Манчестер јунајтеда.

Ливерпул на "Енфилду" није показао игру као у неколико претходних седмица, током којих је ушао у серију тријумфа.

Без енергије и жеље играли су домаћи играчи, а у 22. минуту Астон Вила је имала велику шансу да поведе. Оли Воткинс је побегао по левој страни, у казненом простору га је оборио Исмаила Конате и судија је показао на белу тачку.

Воткинс је преузео одговорност, али је катастрофално шутирао и промашио читав гол.

Међутим, Астон Вила је ипак отишла на одмор са предношћу, захваљујући Џејкобу Рамзију, који је пет минута сачекао центаршут на другој стативи и сместио га у мрежу.

"Црвени" су нападали у другом полувремену, суспендовани Јирген Клоп је убацио сва могућа оружја у игру, укључујући и Бобија Фирмина, којем је ово био последњи меч пред домаћим навијачима.

И када су напади замрли и чинило се да је све изгубљено, управо је Бразилац заблистао. Сјајно се убацио и на дивну асистенцију савладао Емилијана Мартинеза за 1:1.

До краја сусрета није било промене резултата, Ливерпул има само теоретске шансе да се пласира у Лигу шампиона.

Да би се то десило, Њукасл или Јунајтед морају да изгубе следеће две утакмице, а да "црвени" победе.

"Црвени ђаволи" су минималним резултатом (1:0) били бољи од Борнмута у гостима и направили велики корак ка елитном европском такмичењу.

Стрелац атрактивног поготка био је Каземиро у раној фази утакмице.