Спектакл и голеада у Лос Анђелесу, осам голова у победи Арсенала против Барсе

Фудбалери Арсенала савладали су екипу Барселоне са 5:3 у пријатељској утакмици
Спектакл и голеада у Лос Анђелесу, осам голова у победи Арсенала против БарсеGetty © Kevork Djansezian

Својеврстан спектакл приредили су енглески и каталонски клуб публици у Лос Анђелесу.

Од првог до последњег минута меча, Арсенал и Барселона играли су директан и отворен фудбал, што је резултовало са чак осам погодака.

Барса је повела голом Левандовског већ у седмом минуту, али су "тобџије" у 13. преко Саке изједначили.

Исти играч промашио је пенал у 22. минуту, а Барселона је други пут до вођства стигла преко Рафиње у 34.

До краја првог дела утакмице виђен је још један гол, пошто је Хаверц донео лондонском тиму изједначење.

Још чак четири гола виђено је у наставку меча.

Тросар је погађао за Арсенал у 56. и 78. минуту за убедљиво вођство.

Феран је у 88. учинио завршницу занимљивијом, али је Виеира само два минута касније поставио коначних Арсенал - Барселона 5:3.