Чукарички лако изгубио од Олимпијакоса, али побољшао утисак у финишу

Финалиста Купа Србије из прошле сезоне није успео да направи сензацију у Пиреју и избегне пораз
Чукарички лако изгубио од Олимпијакоса, али побољшао утисак у финишу© Dusan Milenkovic/ATAImages

Фудбалери Чукаричког поражени су вечерас у Атини од екипе Олимпијакоса резултатом 3:1 (3:0) у првом мечу плеј-офа за пласман у Лигу Европе.

Два гола за Олимпијакос постигао је Ајуб Ел Каби у трећем и 40. минуту, а једном се у листу стрелаца уписао Константинос Фортунис у 16. Једини гол за Чукарички постигао је Игор Миладиновић у трећем минуту судијске надокнаде.

Реванш меч биће одигран 31. августа у Лесковцу.

Олимпијакос је офанзивно ушао у меч, а домаћи су повели већ у трећем минуту голом Ел Кабија. Само два минута касније домаћи су постигли гол преко Јоргоса Масураса, али је овај погодак поништен због офсајда.

Домаћи су наставили са нападима, а у 15. минуту у листу стрелаца се уписао Фортунис. Олимпијакос је до 30. минута имао још две велике шансе, али није било промене резултата. Лука Суботић је могао да смањи предност домаћег тима у 35. минуту, али је добро интервенисао голман домаћег тима. На лопту је натрчао Немања Тошић, који је шутирао поред гола.

До краја првог полувремена Олимпијакос је постигао још један гол преко Ел Кабија у 40. минуту.

Домаћи су кренули офанзивно и у наставку утакмице, а Олимпијакосу је поништен погодак и у 50. минуту, пошто је Меди Камара направио прекршај у нападу. Домаћи тим је до краја утакмице пропустио још неколико прилика да увећа вођство. Чукарички је имао неколико шанси, а гости су једини гол постигли преко Миладиновића у 93. минуту.

Реванш меч биће одигран 31. августа у Лескову на стадиону "Дубочица".

• 24. авг 2023 • 22:58

22:58

Крај утакмице!

Успео је Чукарички на крају да постигне утешан погодак и побољша укупан утисак, али Олимпијакос је једноставно квалитетнији тим и то се у Пиреју добро видело.

• 22:55

90+3' - Гол за Чукарички, 3:1!

Изненада Чукарички стиже до утешног поготка, Миладиновић је стрелац после центаршута са десне стране!

• 22:30

68' - Далеко мирнији темпо

Нема много дешавања у другом полувремену. Олимпијакос је "спустио лопту", смирили су игру и контролишу дешавања на терену.

• 22:07

Настављена је утакмица

Почело је друг0 полувреме.

• 21:50

Крај првог полувремена - 3:0

Једноставно је квалитет Олимпијакоса далеко већи и Чукарички ће у другом делу игре имати јако тежак задатак.

• 21:45

44' - Најбоља шанса за Чукарички

Најбоља шанса Чукаричког, пробио је по десној страни Никола Станковић, успео је да се ослоби чувара, шутирао је одлично, али мало поред стативе гола Олимпијакоса!

Први пут су домаћи овако страховали вечерас.

• 21:41

37' - Гол, Олимпијакос води 3:0

Поново је Ел Каби стрелац, лепо је погодио даљи угао гола Чукаричког и по други пут, потпуно усамљен на шест метара, успео да постигне гол.

• 21:29

30' - Потпуна доминација Олимпијакоса

Грци су очигледни квалитетнији и то показују. Имали су још шанси поред два гола, а однос у поседу лопте је 70:30 у корист црвено-белих.

• 21:17

16' - И ево тог гола, 2:0 за Олимпијакос

Константинос Фортунис је стрелац после убацивања из другог плана, а потом са ивице шеснаестерца гол постиже капитен Олимпијакоса.

• 21:07

6' - Умало 2:0 у Пиреју...

Добро постављена офсајд замка одбране Чукаричког. Домаћи су постигли гол, али је он одмах и поништен.