Бразил у финишу срушио Канаду и "закувао", Шпанија би могла да пакује кофере

Кошаркаши Бразила победили су Канаду резултатом 69:65 и тако сачували шансе да се пласирају у четвртфинале Мундобаскета
Бразил у финишу срушио Канаду и "закувао", Шпанија би могла да пакује кофере© FIBA

Бразуали и довели данашњег ривала и светског шампиона Шпанију у ситуацију да у недељу међусобно једни друге елиминишу са шампионата.

Бразил сад има јасну ситуацију, ако победи Летонију у недељу, играће у четвртфиналу, ако изгуби, европска селекција ће на дебитантском учешћу на Мундобаскету међу најбољих осам на планети.

Исто важи и за Канаду и Шпанију, код изгуби, остаје без четвртфинала.

Канада је доминирала у првом полувремену у ком је имала и двоцифрену предност, али се Бразилци нису предавали, заиграли су изузетно чврсто у одбрани и мало по мало су смањивали предност фаворита, да би чак и повели 53:52 на седам минута пре краја утакмице.

У последња два минута се ушло са 60:59 за Бразил, а кључне поене за победу јужноамеричке селекције постигао је нови члан Црвене звезде Јаго Сантос, који је везао четири поена у последња два минута и тако преломио меч.

Код Канаде је најефикаснији био Шај Гилџус Александер са 23 поена, а уз њега је једини двоцифрен био Лугенц Дорт са 19 поена.

У Бразилу је најефикаснији био Бруно Кабокло са 19 поена, а Гуи Сантос је додао 10.

Јаго Сантос је дао осам поена, од тога четири кључна, за велику победу Бразила.