Шпанија протутњала Тбилисијем, "фурија" декласирала Грузију - 7:1!

Репрезентација Шпаније победила у гостима Грузију са 7:1 у утакмици трећег кола квалификација за Европско првенство
Шпанија протутњала Тбилисијем, "фурија" декласирала Грузију - 7:1!© Tanjug/AP Photo/Zurab Tsertsvadze

Шпанија је одиграла једну од најбољих утакмица у последњој деценији, па је декласирала Грузију са чак 7:1.

Шпанци су, очекивано, имали иницијативу и Тбилисију, а домаћина су начели у 22. минуту.

Алваро Мората је постигао први гол, а пет минута касније је предност удвостручена, аутоголом Квирквелије.

У 30. минуту је ВАР понитио гол Руиза због офсајда, али је Шпанија постигла још два гола до одласка на одмор.

Дани Олмо је погодио у 38. минуту, а други свој гол је постигао Мората два минута касније.

Грузија је смањила на старту другог дела игре, пошто је мрежу затресао Чакветадзе у 49. минуту, али је потом Шпанија, још једном, додала гас и прегазила домаћина.

Мората је комплетирао хет-трик у 66. минуту, а онда се у стрелце уписао и Нико Вилијамс.

Коначан резултат поставио је млади Јамал, у 74. минуту меча.

На челу групе А је Шкотска са 12 бодова из четири меча, Шпанија је друга са шест и утакмицом мање.

Норвешка је трећа са четири бода из четири уракмице, колико има и четвртопласирана Грузија.

Кипар је последњи - нема бодове из прве три утакмице.