Србија у сва три меча поражена од Чешке

Тениска репрезентација Србије савладана је од Чешке са 3:0 у последњем мечу Групе Ц Дејвис купа. Поред Душана Лајовића, победу није успео да оствари ни Ласло Ђере, као ни дубл тандем Новак Ђоковић/Никола Ћаћић
Србија у сва три меча поражена од ЧешкеGetty © Aitor Alcalde

Како је раније изборила пласман у четвртфинале, Србија је решила да одмори најбољег тенисера на свету у сингл дуелима са Чешком.

Тако се Виктор Троицки определио за Душана Лајовића и Ласла Ђереа у дуелу са Чешком.

Предвођени одличним Меншиком и Лехечком, Чеси су победили у оба сусрета и изборили прво место Групе Ц.

Лајовић је рутински поражен од чешког "чуда од детета" , а пораз је потом уписао и Ласло Ђере.

У знатно неизвеснијем мечу, Ласло није успео да одоли противнику, упркос великој борби.

Лехечка је први сет освојио пошто је био бољи у тај-брејку са 9:7, а потом је у другом сету успео да искористи пету меч лопту, те другим брејком приведе сусрет крају.

Новак Ђоковић одлучио је да заигра против Чешке, у дубл утакмици без резултатског значаја.

Нису успели Ђоковић и Никола Ћаћић да савладају чешки тандем Махач/Павлашек.

Чешка је први сет у дублу освојила са 7:5, Србија је изједначила у другом, после тај-брејка са 9:7, да би потом у "меч тај-брејку", Чеси били бољи са 10:3.

• 16. сеп 2023 • 21:21

21:21

Србија поражена и у дублу

Након Душана Лајовића и Ласла Ђереа, пораз од чешких тенисера доживео је и дубл Србије у саставу Новак Ђоковић и Никола Ћаћић.

Новак и Никола поражени су од чешког тандема Махач/Павлашек.

Ђоковић и Ћаћић поражени су након "меч тај-брејка", пошто су Чеси у том сегменту били бољи са 10:3.

• 21:00

Ђоковић и Ћаћић освајају други сет

Српски тенисери били су бољи у тај-брејку са 9:7 и тако су успели да изборе изједначење у сетовима.

• 20:56

Тај-брејк у другом сету

Ни након 12. гема у другом сету, није виђен брејк.

Други сет тако одлази у тај-брејк.

• 20:50

Поново Новак и Никола не могу до брејка

Деловало је да српски дубл има шансу да стигне до брејка, али одбранили су се Чеси и изједначили на 5:5 у другом сету.

• 20:45

Српски дубл води 5:4, притисак је сад на Чесима

Ђоковић и Ћаћић освајају још један сервис гем, чиме стижу до вођства од 5:4 у другом сету.

Притисак ће сада бити на чешким тенисерима, који сервирају за продужетак сета.

• 20:24

Без брејка на старту другог сета

Ни српски, ни чешки тенисери, не успевају да направе брејк на старту другог сета.

Резултат после уводна четири гема је 2:2.

• 20:03

Махач и Павлашек освајају први сет

Користе Махач и Павлашек своју шансу, сигурним сервисом потврђују брејк и први сет освајају резултатом 7:5.

• 20:01

Чеси праве брејк, имају шансу за освајање сета

У самом финишу првог сета, Чешка стиже до брејка и вођства 6:5, па ће сада имати прилику да својим сервис гемом освоје први сет.

• 19:55

Без брејка у дублу, тенис на неочекивано високом нивоу

Иако меч нема резултатски значај, Ђоковић и Ћаћић показују велику борбу и пожртвовање.

Резутлат у првом сету је 4:4, нема брејка за сада.