Фудбалери Партизана уписали су и 12. узастопну победу у Суперлиги Србије, пошто су у оквиру 14. кола савладали Нови Пазар на гостујућем терену 1:0
Партизан преживео у Новом Пазару: Северина све решио, али Јовановић је јунак црно-белих© FK Partizan

Човек одлуке био је Ксандер Северина који је победоносни погодак постигао већ у другом минуту, али далеко од тога да су црно-бели лако стигли до бодова.

Новопазарци су једна од екипа која највише бодова осваја на свом терену, а нису били далеко и да Партизану "ишчупају" неки. Након што је Северина мајсторски погодио после само минут и по игре, домаћи се нису предавали.

Шансе су имали бивши играчи Партизана Адем Љајић и нарочито Марко Шћеповић, који је у 75. минуту имао велику прилику у петерцу црно-белих.

Ипак, голман Александар Јовановић испоставио се као пресудан у победи Партизана, пошто је чувар мреже у тој и још неколико ситуација успео да спречи изједначење Новог Пазара.

Екипа Игора Дуљаја је издржала до краја сусрета, чиме су стигли до 12. победе у сезони. Сада имају 37 бодова из 13 мечева, шест више од другопласиране Црвене звезде.

У наредном колу, Партизан ће у дерби сусрету дочекати Чукарички, док ће Нови Пазар у Нишу гостовати Радничком.