Реал преузео врх, Белингем и Родриго срушили Кадиз

Фудбалери мадридског Реала победили су у гостима Кадиз са 3:0 у утакмици 14. кола Ла Лиге
Реал преузео врх, Белингем и Родриго срушили КадизGetty © Fran Santiago

Реал је новим тријумфом у шпанском шампионату преузео водећу позицију, барем до понедељка.

Родриго је у 14. минуту донео Реалу предност против Кадиза, а Бразилац је други гол постигао у 64. минуту.

Коначан резултат поставио је Белингем, десет минута касније, а сада је Родриго био у улози асистента.

Реал је први са 35 бодова, док Ђирона има један мање, али и утакмицу мање.

У првом данашњем мечу Виљареал је са 3:1 победио Осасуну.

После 45 минута игре није било голова, али су у наставку прорадили стрелци.

Моралес је водио "подморницу" до победе хет-триком, док је једини гол за Осасуну постигао Катена.

Виљареал је 12. са 15 бодова, док Осасуна има бод мање и налази се на 14. месту.

Сосиједад је са 2:1 савладао Севиљу.

Домаћин је повео већ у трећем минуту, а гол је приписан голману гостију - Марку Дмитровићу.

Играо се 22. минут када је мрежу затресао некадашњи фудбалер Партизана - Умар Садик.

Ен Несири је у 60. минуту ублажио пораз гостију, који су меч завршили без двојице најискуснијих играча - Хесуса Наваса и Серхија Рамоса, који су искључени у самој завршници.

Сосиједад је пети са 25 бодова, док је Севиља на 15. позицији са 12.