Лига шампиона не прашта грешке – Звезда промашила све прилике за Лигу Европе

Фудбалери Црвене звезде поражени су у Берну од Јанг Бојса са 2:0 у утакмици петог кола групне фазе Лиге шампиона

После пет одиграних кола у групној фази, Звезда је остала на једном једином боду, због чега не може да рачуна на европско пролеће.

Деловало је да Звезда може у Берну до доброг резултата, нарочито после уводних минута у којима је дошла до две изузетне прилике.

Међутим, управо те прилике су сумирале Звездину сезону у Европи.

Већ у трећем минуту се Шериф Ндиаје нашао очи у очи са голманом Јанг Бојса.

Раћопи је лоше испуцао лопту, Иванић је главом сервирао лопту нападачу, али је он шутирао право у голмана.

Само минут касније, Ндиаје је имао још једну савршену прилику.

Хванг је центрирао, Ндиаје сам на петерцу, али је лоше захватио лопту главом.

Потом је Букари добро шутирао, изнад гола, а онда је уследила наплата промашаја.

У осмом минуту је домаћин дошао до предности.

Филип Угринић је извео корнер, на другој стативи је остао усамљен Бенито, а лопта је закачила Недељковића и завршила у мрежи.

Звезда је, поново, имала савршену прилику. Овај пут, да се врати у меч.

Букари је истрчао готово пола терена, али је у последњим корацима себи дао јачи фор, па је лопта завршила у наручју голмана.

Нова казна стигла је у 29. минуту.

Луин Блум је прихватио лопту на неких 15 метара, наместио се и матирао Глазера, који се није прославио у овој ситуацији.

Звезда је запретила у завршници првог дела игре преко Хванга, а у наставку су свим силама кренули ка голу домаћих.

Ипак, баш као и на почетку меча, црвено-бели су низали невероватне промашаје.

Хванг је погодио стативу из тешке ситуације, а онда су велике шансе пропустили Мијатовић и Красо.

Букари је пробио по боку, вратио лопту за Мијатовића, али је млади фудбалер шутирао поред стативе.

Већ у наредном минуту је Красо у одличној позицији, али је траљаво шутирао право у голмана.

На другој страни је узвратио истом мером – невероватним промашајем – Нсаме, који је главом послао лопту крај стативе.

После његе, нешто слично је урадио Мијатовић – Родић је одлично заврнуо са леве стране, Мијатовић високо скочио, али једва закачио лопту главом, па није било опасности по гол.

Звезда се у Берну опростила од Европе, пошто ће у последњем колу дочекати Манчестер сити, у утакмици која нема резултатски значај.

У другом данашњем мечу, Манчестер сити је после преокрета савладао Лајпциг са 3:2.

Манчестер сити је са 15 бодова први на табели, Лајпциг је други са девет, Јанг Бојс има четири бода, док су црвено-бели на последњем месту у групи са једним бодом.

28. нов 2023 • 22:52

Крај меча

Јанг Бојс - Црвена звезда 2:0.

83' Одличан покушај Хванга

Покушао јеј са дистанце, као и у завршници првог дела игре Хванг.

Сјајно је шутирао, али је Раћопи тек толико додирнуо лопту да она заврши изнад гола.

75' И нови велики промашај Звезде

Родић је завршнуо одлично, Мијатовић добро скочио, али само закачио лопту главом.

72' Велики промашај домаћих

Нсаме је био у одличној позицији, али је главом шутирао поред гола.

63' Нестварни промашаји Звезде!

Сада је Красо био у идеалној прилици, али је траљаво шутирао - право у голмана.

Нестварни промашаји црвено-белих!

61' Каква шанса за Мијатовића!

Букари је пробио по страни, вратио лопту за Мијатовића, али је млади фудбалер шутирао поред стативе.

57' Статива!

Хванг је изненадио голмана домаћих, страховито шутирао искоса, али је погодио стативу.

46` Настављен је меч

Звезда јури два гола заостатка.

Крај првог дела игре

Звезда је имала одличне шансе, али није успела до мреже.

Јанг Бојс је казнио све промашаје и има велику предност.

40' Хванг је био близу

Шутирао је Хванг са дистанце, лопта је завршила тик изнад пречке.

29' ГОЛ! Нови погодак Јанг Бојса

Поново домаћин долази до гола после прекида.

После корнера, лопта је дошла до Блума, који је имао времена да се намести и шутира, Глазер је лоше реаговао и домаћи долазе до другог гола.

25' Невероватно је шта Звезда пропушта!

Букари је сам истрчао пред голмана, али је предуг фор дао себи, па је Раћопи дошао до лопте.

Ако је за утеху, ВАР би проверавао ситуацију пошто је деловало да је Букари за милиметар у офсајду.

21' Добар напад домаћих

Добио је Нсаме одличну лопту са бока, али је главом шутирао покрај гола.

9' ГОЛ! Јанг Бојс води

Кажњени су Звездини промашаји, домаћин долази до предности.

После корнера, лопта је завршила на другој стативи, где је био усамљен Бенито.

Шутирао је, лопта је закачила Глазера, па Недељковића, а затим завршила у мрежи.

5' Нова стопостотна прилика за Звезду!

Хванг је идеално убацио са бока, Ндиаје сам пред голом, али није лепо захватио лопту главом.

3' Савршена прилика за Звезду!

Раћопи је лоше испуцао, Иванић главом спустио за Ндиајеа, али је нападач Звезде шутирао право у голмана.

Звезда је имала савршену прилику да дође до предности на старту меча.

2' Проблем за Звезду, Драговић се држи за мишић

Капитен Звезде се повредио, али се враћа на терен.

1' Почео је меч

Звезда креће са центра.

Састави тимова:

Јанг Бојс: Раћопи, Бенито, Блум, Камара, Елија, Гарсија, Малеш, Монтеиро, Нијасе, Нсаме, Угринић.

Црвена звезда: Глазер, Недељковић, Драговић, Ђига, Родић, Стаменић, Мијаиловић, Букари, Хванг, Иванић, Ндиаје.

Кортео од центра града до стадиона

Око 2.000 навијача Црвене звезде окупило се у центру Берна, одакле су кренули традиционално у кортеу на утакмицу.

Као што је и најављено, навијачи црвено-белих стигли су око 17 сати на "Корнхаусплатз", где певају познате песме, уз понеку упаљену бакљу.

Навијачи Звезде су главна тема у швајцарским медијима

Швајцарски "Блик" преноси да је локална полиција, у сарадњи са Јанг Бојсом, направила план како да спречи инциденте који су обележили дуел два тима 2019. године.

Тада су се два клуба састала у квалификацијама за Лигу шампиона, а швајцарски лист пише да су "делије" изазвале низ инцидената на стадиону.

Лоша увертира - клинци Звезде поражени у Берну

Омладинци Црвене звезде поражени су у Берну од вршњака из Јанг Бојса са 2:1, у мечу петог кола групе Г фудбалске УЕФА Лиге младих.

Обе екипе су и пре овог меча изгубиле све шансе да се пласирају у наредну фазу, у коју иду две првопласиране из групе, а Јанг Бојс је победио Звезду истим резултатом којим је изгубио од данашњег ривала у Београду.

Иванић: Знамо како против Јанг Бојса

Звезда је два пута играла против Јанг Бојса у Швајцарској, а на оба меча је било 2:2, баш као и на мечу у Београду ове године.

Мирко Иванић једва чека да почне меч, а каже да црвено-бели знају како да играју против "младих момака".

"Једва смо чекали гостовање у Берну, где ћемо покушати да изборимо пласман у Лигу Европе. Вредно смо радили и тренирали, те смо у потпуности спремни за утакмицу. Терен овде је јако брз, још је бржи када пада киша, али нема изговора, играли смо већ мечеве на оваквој подлози. Имамо довољно искуства и пре четири година смо управо овде остварили позитиван резултат, а верујем да ћемо се на вештачку траву брзо прилагодити и да нам неће представљати проблем", истакао је Иванић.

Бахар: Фокус и агресивност

Тренер Црвене звезде, Барак Бахар, повео је 25 играча у Швајцарску, а очекује тежак меч.

"Сви знају да нас очекује важна утакмица. Важна је за обе екипе, јер се директно боримо за треће место. Морамо да будемо фокусирани и агресивни како би остварили жељени резултат. Анализирали смо Јанг Бојс, и реч је о доброј екипи. Пре свега су добри на домаћем терену, тако да морамо да будемо на нивоу како би остварили позитиван резултат", истакао је Бахар.

Израелац жели да његов тим буде на нивоу и покаже агресивност.

Пут за Лигу Европе

Манчестер сити и Лајпциг са по 12 и девет бодова су се већ пласирали у осмину финала Лиге шампиона, али сада се поставља питање хоће ли српски или швајцарски тим са треће позиције наставити такмичење у Лиги Европе.

И Звезда и Јанг бојс имају по један бод, након ремија 2:2 у Београду који су међусобно одиграли. Ипак, црвено-бели имају нешто бољу гол-разлику - "минус пет" наспрам "минус седам" швајцарског тима.

То значи да би Звезди победа у Берну обезбедила пласман у Лигу Европе коло пре краја такмичења и резултати у последњем колу не би били важни. Но, ако одигра нерешено, Звезда ће и тако имати своје шансе.

У том случају би оба тима имала по два бода и нерешен међусобни скор, па би одлучивала гол-разлика. На њу би значајно могли да утичу резултати из последњег кола, када Црвена звезда буде угостила Манчестер сити, а Јанг бојс буде гостовао Лајпцигу у Немачкој.