Фудбалери Болоње победили су Рому са 2:0 у утакмици 16. кола Серије А
Фудбал у знаку Синише Михајловића - Италијани не заборављају легендуGetty © Alessandro Sabattini

Дан након што је обележена годишњица Михајловићеве смрти састали су се клуб који је последњи водио као тренер и први у којем је играо у Италији.

Гости на мечу били су Михајловићева супруга Аријана и деца.

Навијачи Болоње развили су транспаренте на којима је између осталог писало: "Сећање на тебе је пут до нашег поновног сусрета" и "Синиша заувек у нашим срцима".

Болоња је повела у 37. минуту, а стрелац је био Никола Моро.

На старту другог дела игре је постављен коначан резултат, а то је учинио Кристенсен, који је постигао аутогол.

Тренер гостију, Жозе Мурињо, на полувремену је у игру убацио Рената Санчеса, али га је извео само 18 минута касније.

Болоња је на четвртом месту са 28 бодова, док Рома има три мање и налази се на седмом.

У последњем данашњем мечу Интер је у Риму победио Лацио са 2:0.

У овом дуелу сусрела су се два клуба у којима је дубок траг оставио Михајловићу играчкој каријери.

Баш као и дуел у Болоњи, и овај је био у знаку легендарног Михе.

Лаутаро Мартинез је у 40. минуту донео Интеру предност, а победу је потврдио Тирам у 66. минуту.

Лацио је завршио меч са играчем мање, пошто је искључен Лазари у 86. минуту.

Интер је први са 41 бодом, док је Лацио 11. са 21.

У осталим данашњим мечевима, Удинезе и Сасуоло су одиграли 2:2, док је Фјорентина победила Верону са 1:0.