Монакова лекција Барселони, Олимпијакос убедљив против Албе

Кошаркаши Монака и Олимпијакоса остварили су убедљиве победе над Барселоном, односно Албом, у последњим мечевима 17. кола Евролиге.

Монако је са убедљивих 91:71 савладао Барселону која је у очигледној кризи, пошто је рачунајући сва такмичења доживела шести пораз у последњих осам утакмица.

Изабраници Саше Обрадовића су умели да искористе кризу шампиона Шпаније и стигну до рутинске победе у којој је блистао Мајк Џејмс са 20 поена, Алфа Дијало је дао 19, а Џерон Блосомгејм 11.

Код Барселоне се истакао Џабари Паркер са 15 поена, а по 10 су дали Никола Калинић и Жоел Пара.

Олимпијакос је захваљући одличној игри у другом полувремену савладао Албу у Берлину резултатом 94:67.

Алба је на полувремену водила 43:40, али су гости у наставку заиграли много боље и трећу деоницу добили резултатом 27:8, а затим не само да су мирно привели меч крају, већ су и константно повећавали предност.

Алек Петерс је предводио Олимпијакос ка победи са 23 поена, Најџел Вилијамс-Гос је дао 13, Мустафа Фал 12, а Јанулис Ларенцакис 10.

Никола Милутинов је постигао четири поена и имао три скока за скоро 21 минут, док Филип Петрушев није улазио у игру.

Код Албе је најефикаснији био Мет Томас са 15 поена, 11 је дао Матео Спањоло, а 10 Стерлинг Браун.

Евролига се наставља већ у уторак, 2. јануара, а следеће недеље је на програму дупло коло.