Влаховићева прелепа асистенција петом пресудила, Јувентус бољи од Роме

Српски фудбалер Душан Влаховић, био је један од јунака у победи Јувентуса над Ромом од 1:0 у мечу 18. кола Серије А
Влаховићева прелепа асистенција петом пресудила, Јувентус бољи од РомеGetty © Valerio Pennicino

Иако није био стрелац јединог поготка на мечу, Душан Влаховић је у великој мери заслужан за победу "старе даме" над "вучицом".

Дерби 18. кола италијанског шампионата је решен на самом старту другог полувремена.

У првих 45 минута није било голова, али је у другом минуту наставка, српски фудбалер маестрално проиграо саиграча Адријана Рабиоа, који је успео да матира голмана Патрисија.

Упркос узбуђењима на обе стране, резултат се до краја меча није мењао.

Тако је Јувентус успео да искористи кикс Интера и приближи се "нероазурима" на само два бода заостатка.

Интер је први са 45, док Јувентус има 43 бода.

Рома је остала на ниској, седмој позицији, са 28 бодова, пет мање од четвртопласиране Фјорентине, а исто колико има и осмопласирани Наполи.

Екипа Милана славила је у мечу 18. кола Серије А, пошто је са 1:0 савладала Сасуоло.

Једини погодак постигао је Кристијан Пулишић у 59. минуту.