Душан "силни" Влаховић - гол и асистенција за преокрет и победу Јувентуса

Српски фудбалер Душан Влаховић, био је стрелац и асистент у победи Јувентуса на гостовању код Салернитане од 2:1
Душан "силни" Влаховић -  гол и асистенција за преокрет и победу ЈувентусаGetty © Francesco Pecoraro

Још једном је српски нападач био херој Јувентуса.

Овога пута, Душан је био главни актер у оба поготка, која су "старој дами" донели победу након преокрета.

Салернитана је у 39. минуту повела голом Мађореа, те је тим поготком на полувреме отишла са вођством.

У осмом минуту у другом делу меча, стрелац гола је зарадио други жути картон, па је тим из Салерна до краја сусрета играо са играчем мање.

То је био један од кључних детаља који је помогао гостима да дођу до преокрета.

Јувентус је заиграо боље и дошао до преокрета и три бода.

Прво је Влаховић био асистент у 65. минуту, када је гол домаћих погодио Илинг џуниор.

Деловало је да ће се меч завршити нерешеним резултатом, али је Влаховић главом у надокнади времена, постигао победоносни гол.

Јувентус је победом дошао до 46. бода у домаћем првенству, што је два мање од екипе Интера, која је прва на табели.

Салернитана је остала на последњем месту, пошто је до сада у сезони освојила 12 бодова, што је три мање од изласка из "зоне испадања".

Душан Влаховић је постигао седам голова за тим из Торина ове сезоне, уз којих има и три асистенције.