Српкиње испустиле Хрватску и четвртфинале Европског првенства - мало и три гола предности

Хрватице ће у четвртфиналу турнира у Ајндховену играти против Шпаније

Женска ватерполо репрезентација Србије није се пласирала се у четвртфинале Европског првенства пошто је у осмини финала изгубила од Хрватске резултатом 11:8 (2:3, 2:3, 2:1, 5:1).

Ватерполисткиње Србије су пропустиле велику шансу, пошто су у једном тренутку имале три гола предности.

У првом полувремену Српкиње су биле боље и стицале су предност. Почетком треће четвртине су водиле 7:4 и деловало је да ће у четвртфинале, али су се Хрватице вратиле у меч и стигле до вођства 8:7 почетком последње четвртине.

Наше девојке су изједначиле на 8:8, али то је било све што су успеле до краја меча, Хрватице су рутински стигле до победе у финишу.

Бутић је са четири гола предводила Хрватску, Брнетић је дала три, а Розић два. Српкиње је предводила Ана Милићевић са четири гола. Хрватска ће у четвртфиналу играти против Шпаније, а тај меч на програму је у среду.