После нападача црвено-белих, и везиста шампиона Србије се одлично показао на великом такмичењу
Звездин Корејац "копирао" Красоа - и Хванг блистао, донео победу на Азијском купу© YouTube / printscreen / AFC Asian Cup

Протеклих дана, почела су два велика континентална такмичења, пошто се у Обали Слоноваче и Катару одржавају Куп афричких нација, односно Азијски куп.

И док је Жан-Филип Красо био стрелац и асистент у победи Обале Слоноваче на отварању турнира, још један фудбалер Црвене звезде био је запажен, али на другом такмичењу. Ин-Бом Хванг био је стрелац и асистент у тријумфу Јужне Кореје 3:1 против Бахреина.

Јужна Кореја је на старту турнира оправдала улогу фаворита и уписала сигурну победу у првом мечу у групи Е.

Хванг је био играч утакмице пошто је у 38. минуту затресао мрежу Бахреина, пре него што је у 68. минуту био асистент за погодак Канг-ин Лија, играча Пари Сен Жермена, за коначних 3:1.

У међувремену је Бахреин био изједначио преко Абдулаха Ел Хашаша, док је Канг-ин Ли у 56. минуту постигао први од своја два поготка.

У истој групи, Јордан је савладао Малезију 4:0, а Јужна Кореја ће управо против Јорданаца играти наредни меч 20. јануара.