Ужасна утакмица Денвера, Јокић постигао више од трећине поена свог тима

Најбољи кошаркаш на свету поново је био на свом нивоу, али су сви остали подбацили
Ужасна утакмица Денвера, Јокић постигао више од трећине поена свог тима© Tanjug/AP Photo/Mary Altaffer

Кошаркаши Денвера одиграли су најгору утакмицу од почетка сезоне и убедњиво су поражени на гостовању код Њујорка – 122:84.

Било је ово ужасно издање изабраника Мајка Мелоуна који су убацили најмањи број поена од почетка сезоне, а једино је Никола Јокић био на препознатљивом нивоу.

За непуних 28 минута на терену постигао је 31 поена (13/18 из игре), имао 11 скокова и три асистенције.

Потпуно је изостала подршка саиграча, пошто је следећи на листи стрелаца, а уједно и једини уз Јокића са двоцифреним учинком био Ерон Гордон, који је дуел завршио са само 12 поена.

Домаћин је у "Медисон Сквер Гардену" победу најавио у првој четвртини коју је добио 33:21, а потврдио је већ до полувремена.

На петнаестоминутној паузи било је +21, па су Никси до краја само прегазили актуелног шампиона.

Све је функционисало у екипи из "велике јабуке" – Оџи Ануноби је предводио свој тим са 26 поена, пратили су га Брансон са 21, Гримс са 19, Рандл са 17, Ди Винћенцо је убацио 16, а Мекбрајд 13 поена.

Нагетси су остали трећи на Западу са 31 победом и 15 пораза, док је Њујорк четврти тим Источне конференције са скором 28-17.