МВП се не шали - Ембидова нестварна партија и рекорд од 70 поена

Центар Филаделфије Џоел Ембид, остварио је рекорд каријере по датим поенима, пошто је у мечу са Сан Антонио спарсима, постигао чак 70. Севентисиксерси су славили резултатом 133:123
МВП се не шали - Ембидова нестварна партија и рекорд од 70 поенаGetty © Tim Nwachukwu

Звезда Филаделфије одиграла је најбољи меч у читавој каријери и то против звучног и квалитетног ривала.

"Добродошао у НБА" моменат имао је суперталентовани Виктор Вембањама, француски центар из редова Спарса, пошто није имао решење за актуелног најкориснијег играча НБА лиге.

Ембид је погађао на све начине и задавао главобоље свом директном чувару, али и читавој екипи из Тексаса.

Филаделфија је у другој четвртини преузела вођство, које је успешно одбранила и сачувала до краја сусрета.

Спарси се нису предавали и константно су покушавали да се резултатски врате у меч, али чак ни то што су били бољи у последњој четвртини, није успело да донесе неизвеснији завршетак меча.

Ембид је поред чак 70 убачених поена, имао и 18 скокова и пет асистенција.

Из игре је шутирао веома солидних 24/41, а занимљиво је да је 70 поена убацио уз само једну постигнуту тројку.

Као и иначе, доста је ишао на линију за слободна бацања, пошто је погодио 21 од 23.

Поред Ембида, у победи Филе истакли су се још и Мекси са 18 и Херис са 14 поена.

Поменути Вембањама је такође играо одличан меч, пошто га је завршио са 33 поена и седам скокова.

Васел је убацио 22, а Сохан 14 поена.

Севентисиксерси су стигли до 29. победе у 42 одиграна меча и трећи су на табели Источне конференције НБА лиге.

Сан Антонио је остварио чак 35. пораз и последњи је на Западу.