Кошаркаши ФМП-а изгубили су у Сплиту 78:66 утакмицу 18. кола регионалног такмичења
ФМП испустио двоцифрену предност у Сплиту, "пантере" очекује грчевита борба за опстанак© aba.liga/Split/Ivica Cavka

ФМП је у Сплиту одиграо добро три четвртине, али су "пантери" у последњој дозволили противнику 30 поена и доживели нови, 13. пораз у АБА лиги.

Екипа из Београда налази на 12. позицији на табели регионалног такмичења и има само један тријумф више од претпоследње Крке.

Гости су већ на старту меча дошли до двоцифрене предности, а у трећој четвртини имали су и максималних +13.

Ипак, ношен Американцима Саливеном и Шортером, Сплит је у последњој деоници дошао до преокрета, добивши тај део игре са убедљивих 30:13.

Саливен је на крају меч завршио са 24 поена, Шортер је додао 19, док је у гостујућем саставу најбољи био Бојан Суботић са 16 поена.

Сплит је на учинку 8-10 и са екипама Борца и Студентског центра бори се за место у плеј-офу регионалног такмичења.