Сурова Шпанија дала седам, Јапанци шокирали Немце, а Белгијанци преживели Канаду

Четвртог дана на Светском првенству у Катару играју се по две утакмице у групама Е и Ф. Мароко и Хрватска одиграли незанимљив меч – 0:0. Јапан је на спектакуларан начин дошао до победе над Немачком (2:1), док је Шпанија прегазила Костарику резултатом 7:0. Програм је минималним тријумфом над Канадом затворила Белгија.
Сурова Шпанија дала седам, Јапанци шокирали Немце,  а Белгијанци преживели КанадуGetty © Richard Heathcote
  • 23. нов 2022 • 21:52

21:52

90+5' Крај утакмице – Белгија је победила Канаду!

Минимална победа Белгије над Канадом (1:0), а стрелац јединог поготка био је Миши Батшуаји у финишу првог полувремена.

• 21:46

86' Де Брујне пропустио да реши питање победника

Најбољи играч Белгије пробио је кроз средину и шутирао са неких 18 метара из веома изгледне ситуације. Лоше је захватио лопту и она је отишла на трибине.

• 21:35

80' Феноменални Куртоа поново чува Белгијанце

Фантастично брани голман Белгије против Канаде. У 80. минуту одличан ударац главом упутио је резервиста Ларин, али је чувар мреже Реала опет врхунски реаговао.

• 21:27

67' Сјајна шанса за Белгијанце

Борбени Де Брујне је издржао два дуела на десној страни и освојио лопту, дошавши у добру позицију. Вратио је идеалну повратну усамљеном Батшуаију, али је он толико оклевао са ударцем, да га је један противнички играч стигао и изблокирао.

• 21:22

58' Прве измене и у редовима Канаде

Ларин, најбољи стрелац у квалификацијама улази у игру уместо Хојлета. Коне ће заменити капитена Хачинсона.

• 21:11

50' Канада прва прети у наставку

Еустакио је опробао ударац са 20 метара, али није био прецизан.

• 21:07

46' Почело друго полувреме

У Белгији су виђене две измене – Караско и Тилеманс уступили су места Менијеу и Онана.

• 20:49

45+5' Крај изузетно занимљивог првог полувремена

Канада је била много боља, али на одмор Белгија одлази са минималном предношћу. Стрелац јединог гола био је Миши Батшуаји.

• 20:48

45+2' Велика прилика за Бјукенона, ништа од изједначења

Ко зна који пут су Канађани угрозили Куртоу, после убацивања са десног бока, Бјукенон је био на петерцу. Захватио је лопту из прве, али је она отишла далеко изнад пречке.

• 20:44

44' ГОООЛ! Белгија води 1:0 против Канаде!

Сурова казна стигла је на другој страни, иако је Канада нападала цело полувреме и била боља екипа. Побегао је Батшуаји и добио добру дубинску лопту, одлично се снашао и савладао Борјана за 1:0.