Још једна важна победа у низу, Леверкузен граби ка историјској титули

Фудбалери Леверкузена савладали су као гости екипу Хајденхајма 2:1, у утакмици 22. кола Бундеслиге, чиме су задржали бодовну предност у односу на другопласирани Бајерн
Још једна важна победа у низу, Леверкузен граби ка историјској титулиGetty © Tom Weller/picture alliance via Getty Images

Леверкузен је у Хајденхајму дошао до 18 победе у националном шампионату и тако стекао осам бодова предности у односу на минхенски Бајерн, који свој меч 22. кола игра у недељу у Бохуму.

Фримпонг је у последњим тренуцима првог дела донео предност екипи Ћабија Алонса, да би на 2:0 повисио Мароканац Адли у 81. минуту.

Коначан резултат поставио је Пјерингер у завршници сусрета.

Леверкузен је тако наставио да граби ка првој титули шампиона у историји клуба.

Волфсбург и Дортмунд одиграли су без победника 1:1, док је Мајнц минималним резултатом савладао екипу Аугсбурга.

У дуелу Хофенхајма и Униона било је више црвених картона него голова, а победу екипи из Берлина донео је Аронсон у 84. минуту утакмице.

Штутгарт је на гостовању у Дармштаду дошао до победе са играчем мање - 2:1.

Први гол на мечу постигао је Жираси у 14. минуту утакмице, да би тријумф оверио Дахуд у 92. минуту.

Почасни погодак за домаћина дело је Сејдела у петом минуту судијске надокнаде.

У последњој утакмици дана, Лајпциг је на свом терену савладао екипу Менхенгладбаха 2:0, а стрелци су били Симонс у првом и Опенда у другом полувремену.