Бајерн нокаутиран, Леверкузен је апсолутни лидер у Немачкој

Фудбалери Бајер Леверкузена, савладали су са 3:0 тим Бајерн Минхена у дерби мечу 21. кола Бундеслиге
Бајерн нокаутиран, Леверкузен је апсолутни лидер у НемачкојGetty © picture alliance

Немачки фудбал и званично има новог лидера, а у питању је Бајер Леверкузен.

Чета Ћавија Алонса наставила је са сјајним резултатима у домаћем првенству.

Ни након 21 меча, Леверкузен не зна за пораз, а у дербију кола савладали су главног конкурента у борби за титулу - Бајерн Минхен.

У утакмици која је много значила за оба тима, Леверкузен је уписао рутинску и убедљиву победу.

Мрежу Бајерна начео је нико други, до њихов фудбалер.

Јосип Станишић је на позајмици ове сезоне у Леверкузену, а против своје екипе погодак је постигао у 18. минуту.

У петом минуту другог дела меча, Грималдо је погодио за сигурних 2:0 за Леверкузен.

До краја сусрета, виђена су узбуђења на обе стране, а мрежа се затресла и трећи пут.

Било је то у петом минуту надокнаде, када је Фримпонг поставио коначних 3:0.

Леверкузен је тако повисио предност на лидерској позицији на пет бодова у односу на Бајерн.

Наредно коло доноси Леверкузену гостовање код Хајденхајма, док ће Бајерн у госте код Бохума.