Португалија преживела Гану, Швајцарци победили у нашој групи

У спектакуларном мечу у Дохи Португалија је преживела Гану и победила 3:2. Претходно је Швајцарска савладала Камерун минималним резултатом (1:0), док су Уругвај и Јужна Кореја одиграли су нерешено без голова. Програм завршавају од 20.00 Бразил и Србија.

24. нов 2022 • 18:57

90+11' Крај утакмице, Португалија је преживела Гану!

Португалци некако успели да преживе и упишу победу 3:2.

90+9' Каква прилика за Гану!

Мало је недостајало да у последњим тренуцима Гана шокира Португалију. Ињаки Вилијамс се прикрао голману и одузео му лопту. Имао је празну мрежу пред собом, али се оклизнуо и пропустио да шутира.

90+8' Букари умало шокирао Португалце

Осмелио се нападач Звезде и шутирао са левог бока покушавши да изненади противничког голмана. Лопта је отишла преко гола.

90' Девет минута надокнаде

Играће се још девет минута, очекују нас многа узбуђења до краја.

89' ГОООЛ! Као у Звезди – Букари погодио мрежу Португалије!

Осман Букари подсетио је на почетак сезоне у Звезди смањио на 3:2. Сјајно се снашао на другој стативи и главом матирао голмана Португалије!

80' ГОООЛ! Поргуталија води 3:1

Спектакл у Дохи, Португалија нокаутирала Гану. Опет је асистент Фернандес, а сада Рафаел Леао погађа за велико вођство – 3:1.

78' ГОООЛ! Жоао Феликс вратио предност Португалији!

Нападач Атлетико Мадрида сјајно се снашао после додавања Бруна Фернандеса и погодио за 2:1.

77' У игру улази играч Црвене звезде

Осман Букари ушао у игру.

73' ГОООЛ! Гана изједначила против Португалије!

Џордан Ају доноси изједначење – 1:1. Сјајно је прошао Кудус по левом боку, убацио у петерац, а после лоше реакције Данила, нападачу Гане је остао лаган посао.

72' Страшан ударац Кудуса

Изузетно снажан и квалитетан ударац Кудуса са више од 25 метара. Загрејао је дланове Дијогу Кости, који је успео да укроти лопту.

65' ГОООЛ! Роналдо донео предност Португалији!

Сигуран са беле тачке Кристијано Роналдо! Погодио је голман Зиги страну, али је ударац капитена Португалије снажно шутирао и постигао погодак и на петом Мундијалу у каријери.

63' Пенал за Португалију!

Оборен је Кристијано Роналдо у казненом простору и судија је показао на белу тачку.

55' Кудус био близу да донесе предност "црним звездама"

Играч Ајакса је фантастично окренуо Невеса и претрчао готово 60 метара са лоптом. Шутирао са дистанце, али је лопта прошла поред десне стативе.

54' Шут из очаја Гане

Буквално се ништа не дешава од почетка другог полувремена на стадиону 974, а Гана је имала први покушај у наставку. Сејду је пробао нерезонски из велике даљине.

46' Почело друго полувреме

Нема измена, Сантош, Роналдо и другови нападају "црне звезде".

45+3' Крај првог полувремена

Нема голова у дуелу између Португалије и Гане.

41' Кристијано шутира из тешке позиције

Ко зна који пут од почетка сусрета покушава Кристијано Роналдо, сада после полуконтре. Ипак, имао је много бољих решења и изблокиран је јер је био у тешкој ситуацији.

38' Гана коначно прешла на половину ривала

Успели су некако играчи у белим дресовима да пређу центар и изборили су корнер. Кудус је два пута добро центрирао, али није било конкретног ударца.

31' Роналду поништен гол због фаула!

Први пут се затресла мрежа Гањана на овом првенству, пошто се одлично у казненом простору снашао Роналдо. Међутим, претходно је направио фаул и гол је поништен.

28' Још један непрецизан ударац Португалаца

Опет продор по боку, овога пута повратна на ивицу казненог до Жоаа Феликса, који такође шутира далеко изнад гола.

20' Опао ритам на стадиону 974

На "Стадиону 974" потпуно је пао ритам након почетног притиска "европског селесаа". Гана је поставила снажан бедем испред гола и зауставља налете ривала.

13' Поново Роналдо, опет нема гола

"Небески скок" доскорашњег играча Манчестер јунајтеда након корнера. Полетео је на другој стативи, али није добро захватио лопту.

10' Прва велика прилика за Роналда

Прву велику прилику на мечу имао је Кристијано Роналдо. Сјајну лопту добио је иза одбране ривала, изашао 1 на 1 са голманом, али је слабо примио и голман је стигао да му уклиза у ноге.

5' Први покушај Португалаца

После корнера са левог бока одбијену лопту сачекао је на неких 20 метара Отавио. Шутирао из прве, али није био прецизан.

1' Почео меч Португалије и Гане

Гана изазива великог фаворита.

Роналдо у сузама током интонирања химне

Кристијано Роналдо као капитен предводи Португалце и пети пут учествује на Светском првенству. Он је емотивно доживео излазак на терен и очи су му биле пуне суза током интонирања химне.

Састави Португалије и Гане

Крај меча: Уругвај - Јужна Кореја 0:0

Након 90 минута, утакмица Уругваја и Јужне Кореје завршена је без победника, као и без постигнутих голова.

90' - Играће се још седам минута

Четврти арбитар показао је да судијска надокнада износи седам минута. Очекује нас неизвесна завршница и борба за победу.

90' - "Бомба" Валвердеа, статива спречила голчину

Фантастичан ударац везисте Уругваја са дистанце, немоћан је био голман Јужне Кореје, али је срећа била на страни ове азијске селекције, пошто је Валверде погодио стативу.

82' - Уругвај умало до гола, Нуњез непрецизан

Добар покушај нападача Уругваја, који је дриблингом избацио свог чувара, а потом опробао шут са неких 18 метара.

Оштро је шутирао Дарвин, али је лопта отишла поред гола.

64' - Нуњез покушава, добро реагује голман Ким

Добар соло-продор Дарвина Нуњеза по левој страни, који је успео да унесе лопту у петерац, али његов повратни пас осујетио је голман Ким.

60' - Без већих узбуђења

Друго полувреме није толико садржајно колико и прво, пошто за 15 минута у наставку није виђена конкретна прилика пред оба гола.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме, нема промене у саставима...

Полувреме: Уругвај - Јужна Кореја 0:0

Након првих 45 минута, нема постигнутих голова, упркос узбуђењима на обе стране.

43' - Годин погађа стативу

Одлично изведен корнер Уругваја, лопта је стигла до Година, који је био најбољи у скоку, али је његов ударац зауставила статива.

34' - Јужна Кореја не користи најбољу шансу на мечу

Невероватно је да је резултат остао 0:0 након прилике Јужне Кореје у 34. минуту.

Велику шансу није искористио Хванг, који је имао довољно времена и простора да се намести и шутне из прве лопту која је му је упућена у шеснаестерац, али је његов ударац завршио преко гола.

27' - Уругвај не користи нову шансу

Сјајна контра и очајни завршни пас извели су фудбалери Уругваја у 27. минуту, пошто је Весино хтео спољним делом стопала да упосли Нуњеза који му је трчао са леве стране.

Утисак је да је Уругвај могао и морао много више из овог напада, овако остаје 0:0.

20' - Валверде шутира преко гола

Одлично се снашао Валверде и брзо реаговао након што су га упослили саиграчи испред противничког шеснаестерца, али је његов ударац завршио мало преко гола Јужне Кореје.

12' - Уругвај први прети

Прва претња по гол виђена је тек у 12. минуту, када је Бентакур упослио Весина који је утрчавао ка голу ривала. Везиста је пробао главом да проследи лопту у мрежу, али је то био лак посао за голмана Јужне Кореје.

1' - Почео је меч

Француски арбитар Турпан означио је почетак меча Уругваја и Јужне Кореје на "Градском универзитетском стадиону".

"Катјуша" испред стадиона у Дохи

Пред утакмицу Уругваја и Јужне Кореје, локални оркестар у Дохи засвирао је познату руску песму "Катјуша".

Нападачи у првом плану

Већ на загревању, највећу пажњу публике привлаче Луис Суарез и Хјон-Мин Сон, нападачи две селекције од којих се доста очекује како на овом мечу, тако и на читавом Мундијалу.

Састави тимова за меч Уругваја и Јужне Кореје

Следи дуел Уругваја и Јужне Кореје

Латиноамеричка екипа је фаворит у овом мечу.

Уругвај поседује поприлично квалитетан тим, поготово у нападу, што ће покушати и да демонстрира на првенству.

Очекује се да ће фудбалери Кореје покушати да кваре лепу игру доминантнијег противника, видећемо хоће ли им поћи за ногом.

Меч почиње у 14.00 часова, и играће се на "Градском универзитетском стадиону".

Крај меча: Швајцарска - Камерун 1:0

Голом Емболоа у 48. минуту, Швајцарска стиже до победе над Камеруном од 1:0, у првом мечу групе Г на Светском првенству у Катару.

90' - Играће се још шест минута

Четврти арбитар показао је да судијска надокнада износи шест минута.

89' - Џака опробава ударац, Онана сигуран

Шутирао је фудбалер Швајцарске са ивице шеснаестерца по земљи, ипак право у голмана Онану.

80' - Узбуђења на обе стране, али без промене резутлата

Покушава на разне начине Камерун да стигне до гола и изједначења, али Швајцарска некако одолева и вреба своје прилике из транзиције или дужих напада са великим бројем додавања.

65' - Велика прилика за Швајцарску, остаје 1:0

Готово пресликан напад као онај у којем су постигли први погодак, имали су Швајцарци. Убацивање са десне стране, добра повратна лопта ка Родригесу, чији ударац брани Онана.

У наставку, Швајцарска је до гола могла и након корнера, али је Емболо лоше реаговао са пар метара удаљености од гола ривала.

55' - Нова прилика за Чупо-Мотинга, поново Зомер брани

Одлично је пробио нападач Камеруна у противнички шеснаестерац, изборио позицију за шут, али је Зомер одлично био постављен за ударац из уског угла, те одбранио тај покушај.

Остаје 1:0 за Швајцарску.

48' - ГОЛ! Швајцарска води, Емболо је стрелац

Рани гол Швајцарске у другом полувремену, дошао је након најбоље акције европског тима на мечу. Испала је одбрана Камеруна, Шаћири је одлично асистирао, а смирен у завршници био је Емболо.

Почело је друго полувреме...

Полувреме: Швајцарска - Камерун 0:0

Након првих 45 минута, мреже су мировале на мечу Швајцарске и Камеруна.

Афричка селекција била је далеко опаснија од европског фаворита, пошто су у пар наврата Токо Екамби, Чупо-Мотинг и Онгла били у изгледним приликама за постизање гола, али је на врхунцу задатка у првих 45 минута био голман Швајцарске Јан Зомер.

29' - Нова одбрана Зомера, Камерун наставља да напада

Добра акција афричке селекције, која кроз пар додавања проналази Онглу, који се убацивао из другог плана. Солидно је шутирао Онгла, а нову одбрану забележио голман Јан Зомер.

15' - Чупо-Мотинг у озбиљној прилици, остаје 0:0

Одлично је осетио нападач Бајерна нешто краће додавање фудбалера Швајцарске ка свом саиграчу. Чупо-Мотинг је успео да одузме лопту и изнесе лопту пред гол Швајцарске, али је његов ударац успео да одбрани голман Зомер.

По завршетку акције зачула се и судијска пиштаљка, пошто је свиран прекршај Чупо Мотинга у зачетку акције.

10' - Камерун први прети, Токо Екамби умало до гола

Одлична транзиција афричке селекције, која прави прву прилику на мечу.

Мбеумо је побегао чуварима и опробао ударац искоса, који је одбранио Зомер, али лопта се одбила до Токо Екамбија, који из изгледне позиције шутира преко гола.

Аргентински арбитар Тељо, означио је почетак сусрета на стадиону "Ал Јануб".

Познати су састави тимова:

Противници Србије отварају програм

Пети дан на Мундијалу у Катару почиње дуелом Швајцарске и Камеруна.

У овом дуелу Швајцарци су изразити фаворити.

Камерунци су у квалификацијама  показали борбеност, избацили Обалу Слоноваче, али чини се да је за њих успех и сам пласман на Мундијал.

У групи Г у којој се још такмиче Бразил и Србија, они су најслабија репрезентација.

Дуел Швајцарске и Камеруна веома је важан и за "орлове", јер може одредити даљи ток и расплет групе.

Распоред петог дана Мундијала:

Швајцарска – Камерун  (11.00)

Први меч петог дана играју Швајцарска и Камерун.

Противници репрезентације Србије играју прво коло групе Г.

Улога фаворита припада европској селекцији, која ће покушати да спречи изненађење афричке селекције, којој је сам пласман на Светско првенство велики успех.

Уругвај – Јужна Кореја (14.00)

Латиноамеричка екипа је фаворит у односу на Јужну Кореју. Меч у коме се очекује да ће Кореанци покушати да кваре лепу игру доминантнијег противника.

Али то не би смело да омете Уругвајце.

Португалија – Гана (17.00)

Предвођени првом звездом Кристијаном Роналдом, Португалци силно желе да стартују победом, а разлога за то је много. Први је да доскорашњи фудбалер Манчестер јунајтеда зна да су све очи упрте у њега због недавних дешавања и покушаће да то искористи на најбољи могући начин и да заблиста. Друго, његов највећи ривал Лео Меси је такмичење почео шокантним поразом од Саудијске Арабије, што њему може само да буде додатни мотив. Уз то Гана за разлику од неких претходних година нема баш тако јак национални тим, што само иде у прилог Португалцима, који имају сјајне појединце.

Бразил – Србија (20.00)

Утакмица која се највише чека данас не само у Србији него иначе. Бразилци су уз Аргентинце главни фаворити на Мундијалу и све очи света биће упрте у њих. С друге стране, наш фокус је на Пиксијевим изабраницима. Међу Србима влада велика еуфорија пред овај меч, иако су сви свесни да су Бразилци фаворити, нико не мисли на предају. А и зашто би, ако нас је ово првенство ичему научило то је да су чуда могућа. Ако је Саудијска Арабија могла да победи Аргентину, Јапан Немачку, зашто Србија да не верује у (не)могуће?