Србија без муке у Тбилисију, друга победа у квалификацијама за Еуробаскет

Кошаркаши Србије савладали су у Тблисију Грузију са 76:63 у мечу другог кола квалификација за Еуробаскет

Од самог старта утакмице, Србија је држала све конце у својим рукама.

Грузија се ослањала на најбољег играча, Торникеа Шенгелију, којем су помагали искусни Шермадини у рекету, односно Томасон са дистанце.

Ипак, нису успевали да направе озбиљније проблеме селекцији Светислава Пешића.

Филип Петрушев је одлично отворио меч – постигао је прву тројку, а затим је доминирао на обе стране терена.

Вања Маринковић је ушао са клупе, али је до полувремена накупио десет поена.

Најлепши потез у првом делу игре режирали су Петрушев и Лука Митровић, када је атрактивно закуцао капитен репрезентације.

Иако је Србија имала и двоцифрену предност, на полувреме је отишла са „плус седам“ – 38:31.

Грузија је притискала у наставку, јаче него у првом делу игре.

Тачније, екипа Србије је дуже тражила игру у другом полувремену, због чега се Грузија, ношена подршком са трибина, примакла на „минус четири“.

Ипак, када су "орлови" преломили, дошли су поново до двоцифрене предности, а затим рутински одиграли до краја.

Марко Гудурић је био најефикаснији у победничком тиму са 16 поена, Вања Маринковић је убацио један мање.

Алекса Аврамовић је додао 12, а Филип Петрушев 11 (уз осам ухваћених лопти).

У екипи Грузије, најбољи је био Токо Шенгелија са 17 поена, док је Томасон додао 15.

Србија је у Тбилисију уписала другу победу у квалификацијама, пошто је у првом мечу савладала Финску.

Грузија има два пораза, од Данске и Србије.

Наредни мечеви квалификација играју се у новембру, када ће Србија одиграти два меча са Данском.

26. феб 2024 • 19:44

Крај меча - 63:76

Нова победа Србије у квалификацијама.

35' Поново двоцифрена предност - 58:71

Неколико добрих напада, неколико прецизних шутева са дистанце, било је довољно да Србија преломи меч и поново дође до убедљиве предности.

Крај треће четвртине - 52:60

Србија је одбила све нападе домаћих и сачувала предност.

Још десет минута игре у Тбилисију.

25' Притиска Грузија - 41:45

Неколико добрих напада домаћина, док је Србија неубедљива у нападу у другом полувремену.

Поенима Чинчадзеа, Грузија је пришла на "минус четири".

Пешић је тражио тајм-аут.

Полувреме - 27:38

"Орлови" имају све у својим рукама, потпуну контролу и убедљиву предност.

Вања Маринковић има десет поена, Петрушев је убацио осам,а Лука Митровић је додао шест.

Код домаћих, Шенгелија има 11 поена.

16' Србија чува предност - 25:38

Приближила се Грузија у једном тренутку, али је Србија новом серијом дошла до двоцифрене предности.

Крај прве четвртине - 12:21

Одлична игра Србије у првој четвртини.

Филип Петрушев је изузетно расположен, како у одбрани тако и у нападу.

6' Сјајно закуцавање Митровића - 9:13

Добра транзиција у нападу, Петрушев асистира Митровићу, а капитен закуцава.

1' Почео је меч

Први напад има Грузија.

Петорка Србије:

Јарамаз, Добрић, Гудурић, Митровић, Петрушев.

После Финске, на реду је Грузија

Србија је лако дошла до првог тријумфа у квалификационој Групи Г, из које ће на шампионат две најбоље екипе поред Финске, која је једна од коорганизатора.

Прво гостовање за "Орлове"

Србија је успешно почела квалификације за Европско првенство савладавши Финску, а сада екипу Светислава Пешића очекује и прво гостовање.