Фудбалери Арсенала савладали су екипу Брентфорда са 2:1 у мечу 28. кола Премијер лиге
Хаверц у финишу донео Арсеналу победу, "тобџијама" прво место упркос глупости голманаGetty © Justin Setterfield

"Мирисало" је на кикс Арсенала у 28. колу енглеског шампионата, али је тим Микела Артете успео у финишу да дође до гола и победе.

Играо се 19. минут када је Рајс главом проследио лопту у мрежу ривала.

Деловало да ће домаћин на полувреме однети предност, али је у четвртом минуту надокнаде првог дела меча, голман Рамздејл направио велику глупост.

Предуго је чекао са испуцавањем лопте, а када је то урадио, напуцао је Вису и она се одбила у гол.

Дуго је на семафору стајало 1:1, а онда је уследио финиш и гол Хаверца.

Као и код првог гола, асистент је био Вајт, а немачки фудбалер се нашао на правом месту и главом проследио лопту у мрежу.

Арсенал је тако уписао битну победу у трци за првим местом на табели.

"Тобџије" су овим тријумфом дошли до 64. бода и првог места, које ће бар на кратко држати.

Има тим из северног дела Лондона један бод предности у односу на другопласирани Ливерпул, а два више у односу на Сити.

Та два тима одиграће дерби кола у недељу.