Арсенал као казнена експедиција, фењераш баз шанси против "тобџија"

Арсенал је наставио потеру за Ливерпулом и Ситије, пошто је у последњем мечу 27. кола Премијер лиге убедљиво савладао Шефилд јунајтед у гостима 6:0
Арсенал као казнена експедиција, фењераш баз шанси против "тобџија"Getty © MB Media

Екипа Микела Артете у последњих месец дана делује као казнена експедиција - "тобџије" су постигле чак 24 поготка у последњих пет утакмица у Премијер лиги.

Када је Арсенал у таквој формиу, фењераш нема чему да се нада, а то су на својој кожи осетили играчи Шефилд јунајтеда.

Већ у првих 25 минута утакмице на "Брамал лејну" гости су постигли четири поготка, још један до полувремена - стрелци су били Одегард, Богл (аутогол), Мартинели, Хаверц и Рајс.

Коначан резултат поставио је Бен Вајт у 58. минуту.

Артета је у другом делу одмарао кључне играче, док Шефилд ни у једном нападу није успео да угрози гол Раје.

Арсенал је тако наставио птерау за водећим двојцем и сада има два бода мање од Ливерпула и један од Манчестер ситија.

Очекује нас изузетно узбудљива завршница сезоне у Премијер лиги.