Партизан декласирао ФМП, црно-бели поново на победничком колосеку

Кошаркаши Партизана убедљиво су савладали екипу ФМП-а са 88:57 у мечу 23. кола АБА лиге
Партизан декласирао ФМП, црно-бели поново на победничком колосеку© ABA liga

Утисак је да је тим Жељка Обрадовића брзо заборавио на пораз од Барселоне у Евролиги.

Црно-бели су рутински и више него убедљиво, савладали екипу ФМП-а.

Гости из Железника у мечу су се држали тек једну четвртину.

Партизан је након 10 минута водио четири поена, да би на полувреме однео двоцифрену предност.

Како је време пролазило, вођство "парног ваљка" се повећавало, а највеће је износило 32 поена, колико је било у финишу сусрета.

Домаћи тим поентерски су предводили Копривица са 13, као и Дожир и Кабокло са по 10 поена.

Најефикаснији код гостију били су Новак са 13 и Ребец са 10 поена.

Након 23 одигране утакмице, Партизан има учинак од 17 победа и шест пораза и заузима треће место на табели АБА лиге.

ФМП је остао на седам победа, а уписао је 16. пораз, те се налази на 12. месту у регионалном такмичењу.

У наредном колу, Партизан гостује у Подгорици код СЦ Дербија, док ће ФМП угостити Будућност.