Партизан немоћан у Барселони - Аврамовић и Ледеј нису могли сами

Црно-бели су пружили јако добру игру у првом полувремену, држали су се колико-толико у првих 30 минута, али су на крају потпуно посустали и забележили 16. пораз у Евролиги ове сезоне
Партизан немоћан у Барселони - Аврамовић и Ледеј нису могли сами© Dusan Milenkovic/ATAImages

Кошаркаши Партизана поражени с од Барселоне резултатом 94:76 у мечу 29. кола Евролиге.

Барселона сад има скор 20-9, а Партизан 13-16.

Партизан је одлично отворио меч и повео 16:9, али је Барселона прву деоницу окончала вођством од пет поена разлике (29:24)

На полувремену је било само плус три за Барселону (51:48), али је средином треће четвртине домаћин имао огромних плус 15 (67:52). Уследила је серија Партизана 6:0 поенима Зека Ледеја. У последњих 10 минута ушло се са плус шест за Барселону (74:68). Домаћин је преломио меч кад је у 35. минуту повео 84:70.

Николас Лапровитола је предводио Барселону са 17 поена, 15 је дао Вили Ернангомез, Рокас Јокубаитис 13, Џабари Паркер 12, а Никола Калинић девет (1/1 двојке, 2/2 тројке, 1/2 бацања).

Алекса Аврамовић је био најефикаснији у Партизану са 27 поена, Зек Ледеј је дао 16.

У наредном колу, следећег уторка, Партизан дочекује Басконију, која је вечерас код куће савладала Олимпију резултатом 88:73.

• 14. мар 2024 • 22:23

22:23

Крај утакмице - победа Барселоне 94:76!

На крају врло убедљива победа Барселоне после лоше завршнице Партизана. Црно-бели су остали и без снаге и без решења на овом мечу, а једино су их предводили расположени Алекса Аврамовић са 27 и Зек Ледеј са 16 поена.

Чак 20:7 је последња четвртина припала домаћем тиму који је стигао до 20. победе у сезони, док је тим Жељка Обрадовића сада на скору 13-16.

• 22:17

37' - Партизан се предао (72:88)

Само четири убачена поена Партизана за седам минута игре, од тога само два из игре и то у првом нападу у четвртини. За то време, Барселона је уз помоћ Јокубаитиса стигла до 14 поена, па је сада 16 поена разлике за Каталонце.

• 22:10

34' - Све мање времена за Партизан (70:81)

Барселона има двоцифрену предност пошто су домаћи опет боље отворили четвртину. Ернангомез брзо стиже до четири поена, а Абринес погађа тројку за 7:2 у прва четири минута последње деонице.

• 22:00

Крај треће четвртине - Барселона води 74:68

Није успео Партизан да одржи нападачку игру из првог полувремена, а Барселона је све кажњавала. Поново тројка Лапровитоле, уз тројке Паркера и Рубија и у једном тренутку је било и 67:52 за домаће.

Успели су црно-бели колико-толико да ухвате прикључак, али ће у последњих 10 минута кренути са шест поена заостатка.

• 21:43

24' - Серија Барселоне 13:4 за "плус 12"

Отвара Барселона агресивније ову трећу четвртину и то серијом која укључује чак три тројке, од чега је две погодио Никола Калинић. Црно-бели су се уписали само "двојкама" Доужера и Смаилагића, па је заостатак чак 12 поена.

Резултат је 64:52.

• 21:20

Крај друге четвртине - 51:48 за Барселону

И опет слабија завршница Партизана у којој је је Лапровитола погодио две тројке уз поене Паркера после грешке Пантера.

Ипак, Нанели је успео да погоди тројку преко Паркера и то на 20 секунди до краја друге деонице. Смањио је на 51:48 за Барселону што је и резултат којим се отишло на паузу.

Алекса Аврамовић је феноменалан са чак 19 поена, а Ледеј и Нанели су убацили осам, односно седам. У тиму Барселоне најефикаснији су Лапровитола и Ернангомез са по девет поена.

• 21:04

15' - Партизан се вратио са "минус девет" на 37:34

Абринес је погодио тројку за 37:28 и великих "плус девет", али одмах је у следећем нападу Алекса Аврамовић узвратио истом мером, стигавши већ сада до 14 поена на мечу.

Уследила је потом и тројка Данила Анђушића да врати црно-беле на три поена заостатка.

• 20:52

Крај прве четвртине - Барселона води 29:24

Пробудила се Барселона у другом делу ове четвртине и почела у серијама да погађа и да користи грешке и изгубљене лопте црно-белих.

Аврамовић је предводио Партизан са девет поена, али су Ернангомез, Рики Рубио и Џабари Паркер преузели контролу и донели "блауграни" предност.

• 20:42

6' - Партизан води 16:9

Камински погађа у рекету и то је његов први кош из игре. Пре тога је била и важна тројка Аврамовића, па црно-бели имају лепу предност у раној фази меча.

• 20:34

2' - Одличан почетак Партизана

Црно-бели у прва два минута отварају меч серијом 6:0 преко Аврамовића и Ледеја, а потом Паркер то прекида за 6:2.