Србија испустила велику шансу, против Швајцарске неопходна победа

Фудбалска репрезентација Србије одиграла је нерешено 3:3 са селекцијом Камеруна у мечу другог кола групе Г на Светском првенству у Катару.

После два меча, Србија има један бод и не зависи само од својих игара, већ ће помно пратити дешавања на утакмици између Бразила и Швајцарске.

Драган Стојковић Пикси је обећао офанзивну Србију против Камеруна, па су "орлови" од старта меча кренули ка голу ривала.

Прву велику шансу је креирао Александар Митровић у 11. минуту, када се ослободио чувара, лепо гађао и погодио стативу.

Шест минута касније је нападач Фулама имао још бољу шансу, лопта му је пала пред ноге после карамбола у казненом простору Камеруна, али је шутирао покрај стативе.

Када су сви помислили да је само питање тренутка када ће Србија постићи гол, Камерунци су се побринули за хладан туш.

Играо се 29. минут, Н'Кулу је, после корнера, надскочио Вељковића и Митровића, пребацио лопту главом на другу стативу, где је потпуно сам био Кастелето, који је имао лак задатак да убаци лопту у мрежу.

Било је потребно неколико минута да српски фудбалери дођ себи од шока, али када су се сабрали, поново су кренули у напад. Сада још јаче.

Арбитар је продужио први део игре за шест минута, а у том периоду Србија је дошла до преокрета.

У првом минуту надокнаде, Тадић је послао дугу лопту из слободњака пред гол, а Страхиња Павловић прелепо гађао главом и донео Србији изједначење.

"Орлови" су искористили моментум, па је два минута касније Сергеј Милинковић-Савић погодио за 2:1.

Андрија Живковић је одложио лопту за Сергеја, а он шутира са ивице казненог простора, за преокрет.

Србија је наставила у истом ритму у наставку меча, па су у 51. минуту одиграли најлепшу акцију на мечу, уједно и једну од лепших на турниру.

Тадић је одузео лопту на противничкој половини, а онда иде брза размена Митровића, Костића, Сергеја, да би Живковић, врло мирно и сталожено, одложио Митровићу који постиже 51. Гол у дресу националног тима.

Због игре Србије, која је сваким секундом изгледала све боље и сигурније, није се могло наслутити све оно што је уследило у размаку од три минута.

Играо се 63. минут – искусни Винсент Абубакар је умакао чуварима, надмудрио офсајд замку и потом, маестрално, лобовао голмана Србије.

"Орлови" се нису опоравили од шока, а уследио је нови – поново је Абубакар избегао офсајд замку, а сада је несебично асистирао Чупо Мотингу, који рутински доноси Камеруну изједначење.

Србија је покушала да се врати у меч, Пикси је пробао изменама да размрда екипу, али није било добрих и великих прилика до краја меча.

Србија последњи меч на турниру игра у петак, против Швајцарске.

28. нов 2022 • 13:01

Крај меча: Србија - Камерун 3:3

Завршен је меч, Србија - Камерун 3:3.

Испустили су "орлови" велику предност од 3:1 и шансу да упишу прву победу на Светском првенству у Катару.

90' +5' - Грујић шутира са дистанце.

Освојила је Србија простор на противничкој половини, изборила аут. Лопта је стигла до Грујића, који је са велике дистанце солидно шутирао, али је то одбранио голман Камеруна.

90' - Играће се још шест минута

Четврти арбитар показао је да ће судијска надокнада износити шест минута.

88' - Две прилике за Србију

У два напада су стрепели одбрамбени фудбалери Камеруна у 88. минуту. Прво је Костић убацио лопту у петерац ривала, али није успео да пронађе Митровића, већ је лопта стигла до голмана противника.

Само којих 30 секунди касније, Радоњић је убацио лопту са десне стране, али је Митровић шутирао поред гола.

78' - Пикси "меша карте"

Три измене извршио је Драган Стојковић Пикси:

Срђан Бабић заменио је Милоша Вељковића, Марко Грујић улази уместо Сергеја Милинковића Савића, а Немања Радоњић мења Андрију Живковића.

78' - Сергеј шутира преко гола

Успели су "орлови" да повежу редове и креирају солидан напад, у којем је Митровић одложио лопту до Сергеја Милинковића Савића, који ипак шутира преко гола Камеруна.

66' - ГОЛ! Камерун постиже нови гол и долази до изједначења на 3:3

Какав шок за Србију у Дохи, Камерун постиже два брза гола и изједначује на 3:3.

Поново контра-напад након одузете лопте и поново лоша офсајд замка Србије.

Овога пута Абубакар несебично асистира до Чупо Мотинга, који није имао тежак задатак да постигне погодак.

63' - ГОЛ! Камерун смањује на 3:2, сјајан гол Абубакара

Побегао је Винсент Абубакар чуварима, надмудрио офсајд замку и потом маестрално лобовао голмана Србије.

Камерун поготком смањује на 3:2 и чини наставак утакмице знатно неизвеснијим.

53' - ГОООЛ! Србија води са 3:1, Митровић крунише дивну акцију

Фантастичан напад Србије, Тадић је одузео лопту на противничкој половини, а онда иде брза размена Митровића, Костића, Сергеја, Живковића и на крају поново Митровића.

Митровић постиже 51. гол за репрезентацију Србије, други на Светским првенствима.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме, није било промена у саставима обе селекције.

Ерупција одушевљења након голова Србије

"Орлови" још једном имају фантастичну подршку у Дохи, а ево реакције српских навијача након голова Србије.

Полувреме: Србија - Камерун 2:1

Завршено је прво полувреме, након којег Србија води са 2:1.

Камерун је повео у 29. минуту голом Кастелета, али је у самом финишу првог дела, Србија постигла два гола и преокренула.

Прво је за "орлове" погодио Павловић у првом минуту надокнаде, да би два минута касније, Сергеј Милинковић Савић голом донео преокрет.

45' + 3' - ГООООЛ! Сергеј Милинковић Савић преокреће на 2:1

Србија води, пошто постиже два гола за два минута!.

Ангиса је изгубио лопту пред својим шеснаестерцом, Живковић је проиграо Сергеја, који пласира лопту у гол ривала.

"Орлови" у финишу преокрећу на 2:1.

45' + 1' - ГОООЛ! Павловић изједначује на 1:1

Србија стиже до гола у надокнади првог полувремена!

Страхиња Павловић био је најбољи у скоку након центаршута Тадића из слободног ударца.

43' - Камерун пропушта велику прилику

Након изгубљене лопте Лукића, Кунде је избио пред гол Србије, први ударац му је одбранио Милинковић Савић, да би на одбитак Кунде послао лопту поред гола.

40' - Тадић шутира преко гола

Поново добар центаршут "орлова" са десне стране, Митровић је главом пребацио иза до Костића, који одлаже до Тадића, а ударац капитена репрезентације Србије завршава преко гола.

Линијски судија накнадно је показао да је Митровић претходно био у офсајду.

29' - ГОЛ! Камерун води, Кастелето је стрелац

Шок за репрезентацију Србије на истеку првих пола сата меча.

Камерун до гола долази након корнера, пошто је Н'Кулу надскочио Вељковића и Митровића, пребацио лопту главом на другу стативу, где је потпуно сам био Кастелето, који је имао лак задатак да убаци лопту у мрежу.

19' - Први покушај Камеруна, али брани Милинковић Савић

Кунде је био бољи од Павловића у дуелу, потом искоса шутирао ка голу Србије, али је добро реаговао голман "орлова" Вања Милинковић Савић.

17' - Невероватан промашај Митровића

Није јасно како Србија није стигла до гола у 17. минуту утакмице.

Велику грешку направили су дефанзивци Камеруна у свом петерцу, лопта је стигла Митровићу на ногу, који је опалио по њој, али је његов ударац завршио поред гола.

Колосалну прилику Србија не користи за вођство.

11' - Митровић погађа стативу

Сјајно је нападач Србије изборио позицију за шут у противничком шеснаестерцу, пошто је "заломио" чувара, али је Камерун имао среће, пошто је лопта погодила стативу.

6' - Србија прва прети, Митровић шутира преко гола

Добар напад Србије, центрирао је Максимовић у шеснаестерац Камеруна, а тамо Митровић главом шутира преко гола.

1' - Повреда Митровића

Након 20 секунди утакмице, Александар Митровић доживео је повреду зглоба, након што је незгодно пао након ваздушног дуела са фудбалером Камеруна.

Морао је српски нападач да напусти терен, али се убрзо вратио.

1' - Почео је меч

Након интонирања химни, и последњег загревања, почео је меч на стадиону "Ел Џануб".

Све је спремно за почетак

Играчи су увелико на терену, трају последње припреме пред почетак сусрета.

Камерун уз песму стигао на стадион

Камерунски фудбалер у центру пажње због заставе Русије

Норвежани тражили казну за Камерунца због руске заставе, ФИФА одбила да интервенише.

Камерунски репрезентативац пружио је подршку Руској федерацији ношењем заставе на копачкама током Светског првенства, због чега су у Норвешкој тражили казну

Познати састави тимова: Митровић напада, Костић од старта, Камерун без Онане

Навијачи се окупљају испред стадиона

Навијачи Србије и Камеруна у све већем броју окупљају се испред стадиона "Ел Џануб".

Очекује се да "орлови" и на другом мечу на Мундијалу имају више него солидну подршку на трибинама стадиона у Дохи.

Чекајући саставе, поглед на свлачионицу Србије

Изненађење у Камеруну, Онана због недисциплине ван састава?

Како преноси шпански лист Мундо Депортиво, први голман Камеруна Андре Онана, "избачен" је из састава.

Позивајући се на извор близак фудбалском савезу Камеруна, Мундо Депортиво наводи да Онана неће бити у саставу за меч са Србијом, због недисциплине.

"Онана је избачен из селекције, бар за наредни меч и тако смо закомплпиковали себи живот још више", навео је извор шпанског медија, додавши да "је казна изречена из дисциплинских разлога, али да није тачно одређено шта је био узрок".

Уколико се ове информације испоставе као тачне, за Камерун би против Србије требало да брани Девис Епаси, голман који наступа за Абу у Саудијској Арабији.

Једини међусобни сусрет до сада припао Србији

Србија се са селекцијом Камеруна састала само једном у досадашњој историји, а било је то 2010. године.

У оквиру припрема за Мундијал у Јужној Африци, "орлови" су славили са 4:3.

Стрелци за Србију су били Милош Красић, Дејан Станковић, Марко Пантелић и Ненад Милијаш, док је један од стрелаца за Камерун био и Чупо Мотинг, нападач који ће и данас бити у саставу афричке селекције.

Суде арбитри из Уједињених Арапских Емирата

Утакмица Србије и Камеруна игра се од 11.00 часова по средњеевропском времену, на стадиону "Ел Џануб".

Главни арбитар меча биће Мохамед Абдула Хасан Мохамед.

Реч је о 43-годишњем судији који долази из Уједињених Арапских Емирата, баш као и његови помоћници.

У ВАР соби биће арбитри из Kолумбије (Николас Гало), Венецуеле (Хуан Сото), Аргентине (Езегијел Браиловски) и Уругваја (Леодан Гонзалез).

Камерун - "неукротиви лавови" нису као што су некад били

Репрезентација Камеруна у Катару бележи свој осми наступ на Мундијалима. Једна је од највећих и најважнијих фудбалских нација на афричком континенту, која је изнедрила невероватне фудбалера, који су остали упамћени у историји фудбала.

Овде можете прочитати о томе ко им сачињава тим, одакле прети највећа опасност, историјат и начин на који се Камерун пласирао на Светско првенство.

Пикси обећао офанзивну Србију

Драган Стојковић Пикси је најавио промене у тиму и обећао офанзивну Србију.

"Као и Камерун, ми смо почели са поразом и наравно да су исте аспирације да дођемо до победе и веома важна три бода. Бићемо офанзивни. Да би постигао гол мораш мало и да нападаш. Као тим морамо деловати и офанзивно и дефанзивно, да будемо компактни и да знамо шта радимо на терену. Стање играча ме више радује него пре неколико дана. Да знам састав, знам. Ту немам дилему. И то је велика разлика у односу на меч са Бразилом када нисам знао. Информације су долазиле и овако и онако, препуштен сам био до последњег момента. Сада знамо тим. Ићи ћемо на победу", рекао је селектор Србије.

Противник најавио жестоку борбу

Селектор Kамеруна Ригоберт Сонг, рекао је да ће против Србије екипа дати све од себе.

"Свесни смо да пораз против Србије значи и повратак кући и зато ћемо дати све од себе и борити се до краја. Морамо да дамо 120 одсто. Против Швајцарске смо добро почели, али пресудила је једна грешка у одбрани. Нећемо много мењати у нашој игри, покушаћемо да исправимо грешке и спремни смо да потражимо начин да победимо", казао је Сонг.

Србија здравија против Камеруна, него што је био случај са Бразилом

Селектор Србије Драган Стојковић Пикси има много бољи здравствени билтен пред меч са Камеруном, пошто су сви репрезентативци Србије су били на терену на последњем тренингу пред меч.

"Орлови" иду на све или ништа

Репрезентацији Србије је у мечу са Камеруном неопходна победа, пошто су у првом колу поражени од Бразила са 2:0.

Камерун је у првом мечу на Мундијалу у Катару био поражен од Швајцарске са 1:0.