Нестварна Јокићева партија остала у сенци пораза од Клиперса

Српски кошаркаш Никола Јокић, остварио је нови трип-дабл учинак, пошто је у поразу од ЛА клиперса имао 36 поена, 17 скокова и 10 асистенција
Нестварна Јокићева партија остала у сенци пораза од КлиперсаGetty © Harry How

Сјајан меч приредиле су две екипе из горњег дела табеле Западне конференције НБА лиге.

Узбудљиво и неизвесно било је од првог до последњег секунда сусрета.

Денвер је боље отворио меч и након уводних 12 минута кошарке, имао двоцифрену предност.

Тим из Колорада је водио 31:20, али је потом уследио знатно бољи период Клиперса.

Домаћин из Лос Анђелеса је у другој четвртини преокренуо и константно био у предности, али се Денвер ниједног тренутка није предавао и дозволио да разлика буде осетнија.

Меч је улазио у драматичну завршницу, у којој су се боље снашли Клиперси.

Никола Јокић још једном је био апсолутни лидер свог тима.

Момак из Сомбора је за 40 минута на паркету, остварио нови трипл-дабл учинак.

Имао је Никола 36 поена, 16 скокова и 10 асистенција и тако дошао до 129. трипл-дабла у каријери, а 24. ове сезоне.

Ипак, ни то није било довољно за победу, а Србин је промашио последњи шут на мечу, када је тројком покушао да донесе гостима победу.

Клиперсе су до победе предводили Пол Џорџ са 28, Џејмс Харден са 20 и Ивица Зубац са 14 постигнутих поена.

Поред Јокића, у редовима Денвера су се истакли Ерон Гордон са 18, Кентавијус Калдвел-Поуп са 16 и Мајкл Портер јуниор са 14 поена.

Нагетси су поразом препустили прво место на табели Запада екипи Минесоте.

Денвер сада има 53 победе и 24 пораза, што је један пораз више од Тимбервулвса.

Што се тиче Клиперса, они су стигли до 48. победе и уз 28 пораза, заузимају четврто место на табели.