Монако након преокрета срушио Фенер и донео изједначење у четвртфиналу

Кошаркаши Монака савладали су на свом терену екипу Фенербахчеа са 93:88 у другом мечу четвртфинала Евролиге

Тим из Кнежевине је успео да изједначи у четвртфиналној серији на 1:1.

Велика борба и неизвесност виђени су од првог до последњег секунда сусрета.

Домаћин је боље ушао у меч и релативно брзо и лако дошао до осетне предности (27:11).

Након уводних 10 минута, водили су домаћи са 31:21.

Фенер се пробудио у другој четвртини, коју је добио са шест поена разлике, па се на полувреме отишло резултатом 54:50 за Монако.

Трећа четвртина видела је огроман пад у игри домаћина, поготово у нападу, што говори и податак о само 11 постигнутих поена, уз 24 примљена.

Деловало је да Фенербахче има неопходно да дође до друге победе у серији и направи корак ближе пласману на фајнал-фор Евролиге.

Предност турског тима износила је девет поена на почетку последње деонице, али момци Саше Обрадовића показали су карактер и направили велики преокрет.

Сјајну енергију показали су кошаркаши Монака, те су вођени подршком са трибина, успели да сломе отпор ривала и упишу битну победу.

Мотијунас је са 18 поена предводио стрелце победничког тима, а помогли су и Лојд са 15, као и Окобо са 13 поена.

Најефикаснији у редовима Фенербахчеа били су Дорси са 25 и Вилбекин са 23 поена. Српски кошаркаш Марко Гудурић, меч је завршио са пет поена.