ИМТ-ова "петарда" против Радника, Вождовац у опасној зони

Фудбалери ИМТ-а савладали су Радник 5:2 у утакмици трећег кола плеј-аута Суперлиге Србије
ИМТ-ова "петарда" против Радника, Вождовац у опасној зони© Superliga Srbije

Битан тријумф остварили су фудбалери ИМТ-а у борби за опстанак у Суперлиги Србије.

Изабраници тренера Јандрића су као домаћини на "Крову" на Вождовцу, са пет голова испратили госте из Сурдулице.

Јунаци победе били су Лутовац и двојица Луковића.

Гости су повели голом Дуроњића из пенала у 16. минуту, да би у 25. Лутовац изједначио.

Ново вођство Радника виђено је у 28. минуту, када је Хајдаревић погодио за 1:2.

До краја првог дела меча, ИМТ је успео да направи преокрет.

Прво је Лутовац новим голом у 44. минуту изједначио на 2:2, да би потом Лука Луковић у надокнади донео предност домаћину.

У другом полувремену, виђена су још два гола, оба у мрежи Радника и оба дело Марка Луковића.

Прво је матирао голмана Сурдуличана у 52. минуту, да би тачку на меч ставио у 68.

ИМТ је тако искористио кикс Вождовца, који је поражен са 2:0 од Радничког у Нишу.

Тако је Раднички 11. на табели са 40 бодова, а ван "опасне зоне" је и ИМТ са 37 бодова.

Вождовац је пао на 13. место и има 34 бода, а следе потом Јавор, Железничар и Радник.

Тим из Ивањице је претрпео пораз од Новог Пазара (1:0), док су Железничар и Спартак одиграли нерешено 1:1.