Влаховић донео Јувентусу први трофеј после три године

Српски репрезентативац био је херој "старе даме" која је прекинула некарактеристично дуг период без трофеја
Влаховић донео Јувентусу први трофеј после три годинеGetty © Riccardo De Luca/Anadolu/Contributor

Фудбалери Јувентуса освојили су Куп Италије, пошто су у финалу на римском "Олимпику" савладали Аталанту минималним резултатом (1:0).

Стрелац јединог гола на утакмици био је Душан Влаховић, који је већ на старту утакмице, у четвртом минуту, побегао одбрани ривала и затресао мрежу.

Некадашњи нападач Партизана и Фјорентине био је најбољи играч црно-белих на овом сусрету, а у другом полувремену је постигао још један погодак, овога пута главом. Међутим, поништен је јер је ВАР показао да се налазио у милиметарском офсајду.

Јувентус је одлично чувао предност, није дозволио "богињи" нити један ударац у оквир гола, али је Аталанта у финишу ипак могла до изједначења.

Најбољу прилику пропустио је Адемола Лукман у 80. минуту, када је погодио стативу.

"Стара дама" се одбранила и дошла до првог пехара након три сушне године. После деценије сурове доминације на "чизми", Јувентус је упао у кризу и дозволио миланским ривалима, а онда и Наполију да га надјача.

Екипа Масимилијана Алегрија донела је у витрине 15. трофеј Купа Италије, што је рекорд у овом такмичењу.

Влаховић је напустио терен у 81. минуту, док је Филип Костић цео меч одгледао са клупе.