Леклер најбржи у Монаку, трку обележио удес у првом кругу

Возач Ферарија Шарл Леклер победио је на Великој награди Монака, осмој трци овогодишњег шампионата Формуле 1
Леклер најбржи у Монаку, трку обележио удес у првом кругуGetty © Peter Fox - Formula 1

Леклер је искористио пол позицију и заслужено је стигао до прве победе у каријери у Монаку, а уједно и првог тријумфа у овој сезони.

Друго место освојио је возач Мекларена Оскар Пијастри, а трећи је био Шпанац Карлос Саинц из Ферарија.

Четврто место припало је Британцу Ланду Норису из Мекларена, пету позицију је освојио Џорџ Расел из Мерцедеса, док је актуелни светски шампион Макс Ферстапен био шести.

Бодове су још освојили Луис Хамилтон из Мерцедеса, Јуки Цунода из екипе РБ, Александар Албон из Вилијамса и Пјер Гасли из Алпина.

Трка је била прекинута нешто више од 40 минута због инцидента у првом кругу.

Инцидент се догодио када је возач Хаса Кевин Магнусен ударио у болид Ред Була Серхија Переса. Возач Ред Була је закачио Ника Хулкенберга из Хаса, а потом је ударио у заштитну ограду.

Прво место у генералном пласману возача држи Ферстапен са 169 бодова, док је Леклер други са 138.

Наредна трка у шампионату Ф1 биће вожена деветог јуна за ВН Канаде.