Бразил изгубио од Камеруна, Швајцарска им замало отела прво место

После расплета у групи Х где су Португал и Јужна Кореја прошли даље, у осмини финала Мундијала играће и Бразил и Швајцарска

2. дец 2022 • 22:02

Крај утакмице - победа Камеруна!

Готово је, Бразилци су уписали пораз од Камеруна, али су ипак остали на првом месту због боље гол-разлике у односу на Швајцарску.

Да су Швајцарци постигли још један гол против Србије (победа 3:2), Бразилци би као другопласирани морали да играју против Португала. Ипак, овај пораз од Камеруна их неће много болети.

90' +2' - ГОЛ! Камерун долази до гола

Винсент Абубакар постиже погодак у другом минуту надокнаде и тако највероватније доноси Камеруну победу против Бразила.

Добар напад афричке селекције и центаршут са десне стране на Абубакара, који главом смешта лопту у мрежу.

55' - Мартинели умало до гола, остаје 0:0

Добар продор и покушај Габријела Мартинелија, али је одлично реаговао голман Камеруна приликом ударца са ивице шеснаестерца.

Бразил је до гола могао и након корнера, али је поново врхунски интервенисао Епаси.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

Полувреме: Бразил - Камерун 0:0

Није било постигнутих голова на стадиону "Луисаил" у сусрету Бразила и Камеруна.

"Кариоке" су константно нападале и у неколико наврата умало успеле да затресу мрежу, али се Камерун некако одбранио.

Занимљиво је и да Камерун има за чим да жали, пошто су у самом финишу умало дошли до гола. Ипак, голмани обе селекције играју врхунску утакмицу.

У другом мечу групе Г, Србија и Швајцарска на полувремену: 2:2.

20' - Бразил опаснији, али још увек без промене резултата

Напада селекција Бразила, али за сада одолевају Камерунци, па након 20 минута није било промене резултата.

1' - Почео је меч Бразила и Камеруна

Почео је меч на стадиону "Луисаил"...

Време је за Бразил - Камерун

Ако Бразил не изгуби, Србија сама одлучује о својој судбини у борби за пласман у осмину финала. Ево и састава тимова

90+11' Крај утакмице, Уругвај је победио и испао!

90+8' Крај утакмице, Јужна Кореја победила!

Јужна Кореја победила 2:1 и чека Уругвајце. Ако остане све овако, они иду у нокаут фазу!

90+1' ГОООЛ! Јужна Кореја води 2:1 против Португалије!

Соналдо је "измислио" гол Јужне Кореје... Претрчао је 60 метара и сјајно проиграо Хванг Хе-Чана који погађа мрежу за 2:1. Ако остане овако, Јужна Кореја иде даље.

81' Голман Рошет чува Урусе

Де Араскаета јесте постигао два гола, али је голман Рошет прави херој. Сада је одбранио шут Кудуса и Уругвај је сачувао мрежу.

79' Гана умало смањила на 2:1

Близу поготка био је Семедо, који је шутирао искоса са леве стране. Гађао је супротни угао, лопта је отишла неколико десетина центиметара поред стативе.

65' Пелистри пропустио шансу да реши утакмицу

Млади крилни нападач нашао се у одличној позицији средином другог полувремена, шутирао у ближи угао са неких десетак метара, али је био замало непрецизан.

57' Кошта поново чува Португалце

Фантастична позиција за Ин-Бом Хванга, који је са 18 метара имао отворен пут до гола. Шутирао је снажно, али право у голмана Кошту који се одбранио и сачувао мрежу.

59' Судија гледао ВАР, али није свирао пенал за Уругвај

У казненом је оборен Дарвин Нуњез, чинило се да је довољно за најстрожу казну, али арбитар је ипак показао да је старт био чист.

56' Јужнокорејци прете на старту наставка

Прву прилику је имао Сон, али је изблокиран и лопта је отишла у корнер. Након ударца из угла, шутирао је Јае-Сунг Ли и није добро то учинио.

46' Настављене утакмице

Уругвај има 2:0 против Гане, Португалија – Јужна Кореја 1:1.

45+9' Уругвај иде на паузу са два гола вишка

Гана – Уругвај 0:2

45+3' Нерешено на полувремену Португалије и Јужне Кореје

Португалија – Јужна Кореја 1:1

42' Одличан ударац Витиње, па шанса за Роналда

Витиња се изборио за позицију и шутирао са 20 метара. Голман је одбио лопту, покушао је Роналдо да је спроведе у гол, али је главом лоше захватио.

40' Сон запретио Кошти

Најбољи играч Јужне Кореје припретио противнику, шутирао са 20 метара, право у голмана Кошту.

32' ГОООЛ! Де Араскаета нокаутирао Гану – 2:0!

Још један погодак Де Араскета, овога пута сјајним ударцем из волеја на асистенцију Суареза и резултат је великих 2:0 за Уругвај.

27' ГОООЛ! Јужна Кореја изједначила против Португалије!

Стрелац гола је био Ким Јонг-Гвон, који је искористио катастрофалну реакцију Кристијана Роналда и убацио лопту у мрежу за 1:1.

26' ГОООЛ! Стигла казна – Уругвај води против Гане!

Казна је била сурова и стигла је само шест минута после промашеног пенала Гане. Џордан Ају је изгубио лопту, после центаршута и очајне реакције одбране, Суарез је прихватио лопту на другој стативи. Ослободио се чувара, шутирао у супротни угао, а након одбране голмана на одбитак је натрчао Де Араскаета и главом је убацио у мрежу – 1:0.

24' Велика шанса за Дарвина Нуњеза

Сада је играч Уругваја побегао одбрани и могао да казни ривала. Пребацио је голмана, али је Салису са гол-линије отклонио опасност.

20' Историја се понавља – Гана опет промашила пенал против Уругваја!

Андре Ају је имао велику шансу, али је очајно шутирао и одбранио му је Рошет.

19' Пенал за Гану!

Невероватна ситуација... Код покушаја Ајуа од пре два минута, када је досуђен офсајд, сада је поништен, а из ВАР собе стигао је наговештај да је можда био пенал у наставку. Оборен је Кудус и судија је после гледања снимка показао на белу тачку.

17' Јужној Кореји поништен гол

Успели су Јужнокорејци да изједначе против Португалије, али је погодак Ђин-Су Кима поништен због недозвољене позиције.

16' Сада и добар покушај Гане

Џордан Ају је покушао са 16 метара, голман Уругваја је интервенисао, пре него што је судија показао на офсајд.

14' Дарвин Нуњез први припретио Гани

Нападач Ливерпула Дарвин Нуњез први је припретио Гани, добио је добру лопту и умало изашао један на један са голманом, али га је одбрана ривала зауставила.

5' ГОООЛ! Португалија води 1:0

Од првог правог напада Португалци воде, а стрелац је био Рикардо Орта. Сјајна лопта Пепеа на Далота десно, он је вратио повратну, а играч Браге погодио за 1:0.