Аргентина вођена Месијем елиминисала Аустралију и изборила четвртинфале

Фудбалска репрезентација Аргентине елиминисала је селекцију Аустралије са 2:1 (1:0) и пласирала се у четвртфинале Светског првенства у Катару.
Аргентина вођена Месијем елиминисала Аустралију и изборила четвртинфалеGetty © Justin Setterfield

У свом 1000. мечу у каријери, Лионел Меси водио је Аргентину до победе над Аустралијом и пласмана у четвртфинале Мундијала у Катару.

"Гаучоси" су вечим делом сусрета контролисали темпо, имали знатно већи посед, стварали шансе и на крају заслужено, али доста неизвесније од очекиваног, тријумфовали.

Меси је у 35. минуту искористио лошију поставку одбране Аустралије и левом ногом послао прецизну лопту у мрежу ривала.

Омалени фудбалер тако је постигао свој први гол у каријери у нокаут фази такмичења, којим је претекао легендарног Дијега Арманда Марадону по броју голова за репрезентацију на Светским првенствима.

Аргентина је на полувреме понела предност од 1:0, а у наставку је наставила да игра у истом ритму.

Тражили су изабраници селектора Скалонија рупу у згуснутој одбрани "кенгура".

И када је нису сами нашли, Аустралија им је поклонила погодак.

Играо се 57. минут, када је голман Рајан у свом петерцу изгубио лопту, пожртвовани Алварез је то искористио и донео Аргентини предност од 2:0.

Ретко ко је могао да очекује неизвесну завршницу након тог тренутка, али се Аустралија није предавала.

У 77. минуту, након продора Бехича, лопта је стигла до Гудвина, који је шутирао са дистанце, а блок Фернандеза скренуо је лопту у мрежу за 2:1.

До краја меча, виђено је бар пет потпуно изгледних прилика за гол.

Обе екипе могле су до једног или чак два поготка.

Лаутаро Мартинез имао је три готово стопостотне шансе, али је нападач Интера невероватно лоше реаговао у све три, поготово имајући у обзир да је у два наврата сам избио пред голмана Рајана.

Има за чим да жали Аустралија, која је у две прилике готово већ видела лопту у мрежи ривала.

Бехич је имао један од најбољих соло-продора на турниру, али је у последњем тренутку Лисандро Мартинез изблокирао његов покушај.

У седмом, последњем минуту надокнаде, након неколико одбитака, лопта је стигла до Куола, који је био сам испред голмана Емилијана Мартинеза, који је ипак изашао као победник из те ситуације.

Аргентина је победом изборила пласман у четвртфинале, где ће се састати са селекцијом Холандије.

Холанђани су са 3:1 елиминисали репрезентацију САД.