Србија и Балкан

Ђурић из Панаме: Србија 365 дана лобира за заштиту територијалног интегритета

Министар спољних послова Марко Ђурић рекао да би било добро да Србија у овом делу света буде доживљена као улазна капија у Европу
Ђурић из Панаме: Србија 365 дана лобира за  заштиту територијалног интегритетаGetty © Министарство спољних послова

Министар спољних послова Србије Марко Ђурић рекао је у Панами да је циљ његове посете афирмација билатералних односа са земљама у том делу света, положаја Србије по питању тзв. Косова, односно заштита територијалног интегритета и суверенитета, али и принципа мултилатерализма и међународног права.

"Србија лобира 365 дана у години на свим меридијанима за заштиту свог територијалног интегритета и суверенитета и нема тачке на планети Земљи која је сувише далека да бисмо дошли и изнели своју аргументацију. Зато смо овде, и због изложбе ЕКСПО и због Косова и Метохије и због одличних односа које желимо да имамо са овим делом света", рекао је он.

Поручио је да је добро да Србија нађе своје место и да буде доживљена у том делу света као једна од улазних капија за Европу.

Ђурић је истакао да је још један од циљева и промоција изложбе ЕКСПО и привлачење нових држава за учешће.

"Ово је прилика да освежимо слику о нашој земљи", рекао је Ђурић у Панами где присуствује 56. Генералној скупштини Организације америчких држава и 31. састанку Савета министара Асоцијације карипских држава.

"Србија чини 57 одсто економије у региону", казао је он, додавши да Београд тежи јачању односа са земљама Латинске Америке, преноси "Косово онлајн". 

Он је рекао да Србија има боље односе са афричким и азијским земљама него већина других држава региона, а да наставља да продубљује односе се земљама Северне и Јужне Америке.

Иначе, Панама је признала независности лажне државе 2009. године. 

image
Live