Министар спољних послова Србије Марко Ђурић рекао је у Панами да је циљ његове посете афирмација билатералних односа са земљама у том делу света, положаја Србије по питању тзв. Косова, односно заштита територијалног интегритета и суверенитета, али и принципа мултилатерализма и међународног права.
"Србија лобира 365 дана у години на свим меридијанима за заштиту свог територијалног интегритета и суверенитета и нема тачке на планети Земљи која је сувише далека да бисмо дошли и изнели своју аргументацију. Зато смо овде, и због изложбе ЕКСПО и због Косова и Метохије и због одличних односа које желимо да имамо са овим делом света", рекао је он.
Поручио је да је добро да Србија нађе своје место и да буде доживљена у том делу света као једна од улазних капија за Европу.
Ђурић је истакао да је још један од циљева и промоција изложбе ЕКСПО и привлачење нових држава за учешће.
"Ово је прилика да освежимо слику о нашој земљи", рекао је Ђурић у Панами где присуствује 56. Генералној скупштини Организације америчких држава и 31. састанку Савета министара Асоцијације карипских држава.
"Србија чини 57 одсто економије у региону", казао је он, додавши да Београд тежи јачању односа са земљама Латинске Америке, преноси "Косово онлајн".
Он је рекао да Србија има боље односе са афричким и азијским земљама него већина других држава региона, а да наставља да продубљује односе се земљама Северне и Јужне Америке.
Иначе, Панама је признала независности лажне државе 2009. године.