Србија и Балкан

Тотенхем декласирао Вилу у Бирмингему и најавио паклену борбу за Лигу шампиона

Фудбалери Тотенхема победили су у гостима Астон Вилу са 4:0 у утакмици 28. кола Премијер лиге
Тотенхем декласирао Вилу у Бирмингему и најавио паклену борбу за Лигу шампионаGetty © Alex Pantling

Дуел екипа које се боре за четврто место, које води у Лигу шампиона обећавао је спектакл.

Важност меча је можда допринела томе да у првом полувремену не буде превише узбуђења, али спектакл није изостао.

После мирољубивих 45 минута игре у Бирмингему, потпуно се распламсала борба.

Тотенхем је повео у 50. минуту, голом Џејмса Медисона, а само три минута касније је на 2:0 повисио Бренан Џонсон, након ужасне грешке домаће дефанзивне линије.

Џону Мекгину је "прекипело", па је у 65. минуту добио директан црвени картон, после дивљачког фаула над Окогијем.

Са играчем више, Тотенхем је у завршници постигао још два гола.

Сон се уписао у стрелце у првом минуту судијске надокнаде, а онда и Тимо Вернер - у четвртом.

Астон Вила је и даље на четвртом месту са 55 бодова, али се Тотенхем примакао на само два бода заостатка - има 53.

Вест Хем ја на свом терену одиграо само 2:2 са Барнлијем.

Гости су имали два гола предности после првог дела игре, прво је Фофана погодио, а затим је аутогол постигао Мавропанос.

Лукас Пакета је на старту другог дела смањио, а Дани Ингс је изједначио у првом минуту надокнаде, након што му је први гол поништен у 86. минуту због офсајда.

Вест Хем је седми са 43 бода, док је Барнли претпоследњи са 14.

Брајтон је са 1:0 савладао Нотингем Форест, а меч је одлучио играч гостију - Омобамиделе, који је затресао своју мрежу у 29. минуту.

Брајтон је осми са 42 бода, док је Нотингем на 17. позицији са 24.