Ново поигравање распуцаних "тобџија", Тотенхем се оклизнуо против "вукова"

Фудбалери Арсенала убедљиво су са 5:0 савладали екипу Барнлија као гости у 25. колу Премијер лиге. Тотенхем је доживео пораз од Вулверхемптона, док је Астон Вила савладала Фулам
Ново поигравање распуцаних "тобџија", Тотенхем се оклизнуо против "вукова"Getty © Marc Atkins

У неколико наврата ове сезоне, тим Микела Артете је доказао да морате бити максимално фокусирани и пожртвовани против њих читав меч.

У супротном, дешава се епилог какав је искусио Кристал Палас пре пар недеља (5:0), Вест Хем у прошлом колу (6:0) а сада и Барнли.

Поново је Арсенал убацио ривалу пет лопти у мрежу и дошао до рутинске и убедљиве победе.

Већ у четвртом минуту је Одегар донео "тобџијама" предност, а у 41. минуту је Сака био прецизан са беле тачке за 0:2, са колико се отишло на паузу за полувреме.

Само два минута у наставку меча, нови гол Саке, а у 66. је Тросар повисио на 0:4.

У 78. минуту, Хаверц је послао лопту у мрежу и тако комплетирао "петарду" Арсенала у овом сусрету.

Новом убедљивом победом, тим из северног дела Лондона, дошао је до 55. бода, што је два мање од првопласираног Ливерпула.

Барнли је остао на 13 бодова и тек 19. позицији на табели Премијер лиге.

Велики кикс направила је екипа Тотенхема, која је на свом стадиону поражена од Вулверхемптона.

Оба гола за "вукове" постигао је Гомеш, у 42. и 63. минуту.

Једини гол за "петлове", постигао је Кулушевски у 46. минуту.

Тај резултат искористила је Астон Вила, која је са 2:1 у гостима савладала Фулам.

Тако је тим Унаија Емерија претекао Тотенхем и сада је четврти на табели.