У Бејруту су избили протести због потписивања оквирног мировног споразума између Либана, Израела и САД у Вашингтону који не укључује Хезболах.
Демонстранти су се синоћ окупили на улицама машући заставама Хезболаха и Ирана, а наоружане присталице Хезболаха возиле су се у колонама возила, док су државне трупе распоређене по престоници постављале контролне пунктове.
Посланик Хезболаха у парламенту Хасан Фадлалах упозорио је на то да влада неће бити у стању да спроведе споразум, осим ако уз подршку САД не уђе у грађански рат.
Према споразуму потписаном у петак, Израел и Либан су потврдили "право сваке државе да постоји у миру" и изразили намеру да закључе трајни мир.
Хезболах је, међутим, захтевао да Израел потпуно повуче своје трупе из јужног Либана.
"Ово је почетак почетка. Пред нама је много посла. Данас је направљен први корак. Први корак је понекад и најтежи", рекао је амерички државни секретар Марко Рубио на церемонији потписивања, пренела је "Ал Џазира".