Протести у Бејруту због споразума са Израелом: Хезболах упозорио на грађански рат

Према споразуму потписаном у петак, Израел и Либан су потврдили "право сваке државе да постоји у миру" и изразили намеру да закључе трајни мир. Хезболах је, међутим, захтевао да Израел потпуно повуче своје трупе из јужног Либана

У Бејруту су избили протести због потписивања оквирног мировног споразума између Либана, Израела и САД у Вашингтону који не укључује Хезболах. 

Демонстранти су се синоћ окупили на улицама машући заставама Хезболаха и Ирана, а  наоружане присталице Хезболаха возиле су се у колонама возила, док су државне трупе распоређене по престоници постављале контролне пунктове.

Посланик Хезболаха у парламенту Хасан Фадлалах упозорио је на то да влада неће бити у стању да спроведе споразум, осим ако уз подршку САД не уђе у грађански рат. 

Према споразуму потписаном у петак, Израел и Либан су потврдили "право сваке државе да постоји у миру" и изразили намеру да закључе трајни мир.

Хезболах је, међутим, захтевао да Израел потпуно повуче своје трупе из јужног Либана.

Подсетимо, преговарачи из Израела, Либана и Сједињених Америчких Држава потписали су синоћ трилатерални оквирни споразум након пете рунде дипломатских преговора у Вашингтону ради окончања израелско-либанских сукоба.

"Ово је почетак почетка. Пред нама је много посла. Данас је направљен први корак. Први корак је понекад и најтежи", рекао је амерички државни секретар Марко Рубио на церемонији потписивања, пренела је "Ал Џазира".