Луд меч у Бергаму - десет голова у тријумфу Аталанте

Фудбалери Аталанте победили су Салернитану са чак 8:2 у утакмици 18. кола Серије А
Луд меч у Бергаму - десет голова у тријумфу АталантеGetty © Emilio Andreoli

Навијачи Аталанте надали су се новој победи својих љубимаца, али ни највећи оптимисти међу њима нису могли да очекују овакав меч.

Аталанта је после првог полувремена имала четири гола предности.

Бога је отворио "ватромет" после пет минута игре, али су гости изједначили у десетом минуту, преко Дије.

Али, од тог тренутка, на терену постоји само један тим.

Лукман је донео домаћину нову предност са пенала у 20. минуту, а Скалвини се уписао у стрелце три минута касније.

Копмајнерс је повисио у 38. минуту, а Хојлунд је затресао мрежу у 41.

Лукман је нови гол постигао у 54. минуту, а онда су гости дошли до другог гола, преко Кавиље.

До краја меча, Аталанта је постигла још два гола, пошто су прецизни били Едерсон и Зортеа.

Фудбалери Лација савладали су као гости екипу Сасуола са 2:0, а асистенцију је уписао српски фудбалер Сергеј Милинковић Савић.

У последњем данашњем мечу, Рома је на свом терену победила Фјорентину са 2:0.